مزایای روکش پلی یورتان صنعتی

گستره وسیع مزایای روکش پلی یورتان صنعتی باعث شده است این نوع روکش بتواند جایگاه خوبی در میان روکشها و کفپوشهای صنعتی به دست آورد.

در سالهای پس از جنگ جهانی دوم، با پیشرفت صنایع و تکنولوژیهای گوناگون به تدریج پلی یورتان جای لاستیک را در صنعت گرفت. به طوری که امروزه این ماده یکی از پرکاربردترین مواد مورد استفاده در صنایع مختلف به شمار میرود. یکی از کاربردهای رایج آن استفاده به عنوان روکشهای صنعتی است.

در ادامه این مطلب همراه ایستا پلیمر شریف باشید تا شما را با این ماده پرکاربرد و قدرتمند بیشتر آشنا کنیم.

درباره مزایای روکش پلی یورتان صنعتی چقدر میدانید؟

همانطور که گفتیم وجود زیاد فواید پوشش پلی یورتان و نقاط قوت بااهمیت موجب شده است بسیاری از صنایع به استفاده بیشتر از این نوع روکش روی آورند. برخی از مهمترین مزایای روکش پلی یورتان صنعتی عبارتست از:

  • سازگاری و تطبیق پذیری بالای دارد

منظور از تطبیق پذیری این است که روکشهای پلی اورتان را میتوان روی مواد گوناگون از جمله چوب، پلاستیک، فلز و … اجرا نمود. خصوصاً چسبندگی این نوع از روکشهای صنعتی روی سطوح بتنی بسیار بالاست. به همین دلیل است که بسیاری از مواقع اولین انتخاب برای استفاده به عنوان کفپوش صنعتی هستند.

  • مزایای روکش پلی یورتان صنعتی محافظ قوی به شمار میرود

روکشهای صنعتی پلی یورتان محافظی قوی در برابر عوامل بیرونی گوناگون هستند. به همین دلیل اجرای این روکشها از آسیب دیدن سطوح به طرز معجزهآسایی جلوگیری میکند. سطوحی که با این ماده شیمیایی روکش میشوند، تا سالها بادوام و به شکل اولیه خود ماندگار خواهند بود. علاوه بر این خود روکش نیز خراش بر نمیدارد و این نشان دهنده مقاومت و ماندگاری خوب آن است.

  • ضد آب است

یکی از مزایای روکش پلی یورتان صنعتی این است که در برابر رطوبت و آب بسیار مقاوم است. به طوری که آب بدون نفوذ، فقط روی سطح جاری میشود. به همین دلیل بهترین گزینه برای محیطهایی که در معرض باران و آب هستند، روکش پلی اورتان است.

  • بیخطر و ایمن است

روکشهای پلی یورتان علیرغم شیمیایی بودن، هیچ گونه خطری برای انسان، حیوانات و محیط زیست ایجاد نمیکنند. همین امر باعث میشود بتوان آنها را در هر محیطی، بدون نگرانی مورد استفاده قرار داد.

  • انعطاف پذیری بالای دارد

منعطف بودن پلی یورتان منجر میشود هنگام استفاده از آن به عنوان روکش، پوسته پوسته نشود یا ترک نخورد.
مزایای روکش پلی یورتان صنعتی به همین جا ختم نمیشود. تنوع بالای رنگ پلی یورتان، اجرای آسان و بدون دردسر، مقاومت بالا در برابر ضربه، ایجاد سطحی براق و … باعث شده است این نوع روکشها در صنعت جایگاه ویژهای داشته باشند.

موارد کاربرد کفپوش پلی اورتان چیست؟

همانطور که گفتیم این روکش پلی یورتان صنعتی به قدری مقاوم هستند که میتوان برای محیطهای گوناگون از آنها استفاده کرد مانند کارخانههای مختلف و کارگاهها، سالنهای ورزشی، مراکز تجاری، پارکینگهای عمومی و مکانهای پرتردد، انبارها، بیمارستانها و …نکات گفتنی درباره روکشهای پلی اورتان بسیار است.

طی سالهای اخیر این روکشها به خوبی خود را به کاربران ثابت کردهاند و به همین دلیل امروزه طرفداران زیادی دارند. کارشناسان ما در مجموعه ایرانیان ایستا پلیمر شریف آماده هستند تا تمام اطلاعات خود را درباره روکشهای پلی یورتان در اختیار شما بگذارند تا انتخابی عالی و البته مطمئن داشته باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *