عایق سرد

عایق سرد چیست؟

پیشنهاد ایستا پلیمر شریف برای سیستم هایی که دمای آن ها کمتر از ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد میتوانند از عایق سرد استفاده کنند. این عایق ها، کارایی بهتری نسبت به دیگر عایق ها در این دما خواهند داشت. عایق های سرد را میتوان بر اساس مواردی همچون خواص فیزیکی، میزان هدایت حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی، قیمت و … مقایسه کرد. به طور کلی عایق های سرد بین منفی ۱۰۰ درجه سانتی گراد و مثبت ۱۰۰ درجه سانتی گراد کار میکنند.

از مهم ترین کاربرد های این عایق ها میتوان به استفاده ی آن ها در کانال های انتقال گاز، سرد خانه ها، عایق کاری مایعات، سیستم های تهویه ، خنک ساز ها، یخچال ها و … اشاره کرد. این نمونه از عایق ها از چگالش بخار به خوبی جلوگیری میکنند زیرا آن ها ضریب نفوذ بسیار پایینی در مقابل بخار و آب دارند.

اگر شما بخواهید یک عایق با ویژگی های خاص مانند غیر قابل اشتعال و دارای بهترین کارکرد در دمای زیر ۵۰ درجه سانتی گراد تهیه کنید، باید به تبع قیمت بالاتری را نیز پرداخت کنید. زیرا در صورت در نظر گرفتن ویژگی های خاص برای هر عایق، قدرت انتخاب شما پایین می آید و باید به ازای آن ها قیمت بیشتری را بپردازید.

مقاله مرتبط : عایق ضد حریق برای سازه ها

انواع عایق سرد

عایق سرد انواع مختلفی دارند که مهم ترین و کاربردی ترین آن ها به صورت زیر می باشند.

 

انواع عایق سرد

 

عایق های پلی استایرن:

یکی از انواع عایق های سرد ، عایق پلی استایرن نام دارد. این عایق ها بیشتر برای کار های ساختمانی استفاده میشوند زیرا قابل اشتعال هستند و به راحتی در کنار آتش، میسوزند. به همین سبب نمیتوان از این نمونه عایق ها در صنعت نفت و گاز استفاده کرد.

عایق های پلی اورتان:

یکی دیگر از انواع عایق های سرد، عایق پلی اورتان نام دارد که در سردخانه و یخچال ها کاربرد بسیار زیادی دارد. این عایق ها در سال ۱۹۳۰ برای اولین بار ساخته شدند.

عایق های شیشه متخلخل:

این عایق را میتوان از انواع منحصر به فرد شیشه تهیه کرد. برای تهیه ی این عایق ها باید از روش های خاص استفاده کرد تا بتوان آن ها را به صورت متخلخل ایجاد کرد. از ویژگی های این عایق ها میتوان به غیر قابل نفوذ بودن و غیر قابل اشتعال بودن اشاره کرد.

علاوه بر آن این عایق های شیشه ای میتوانند به خوبی دماهای بسیار بالا و پایین را تحمل کنند. به دلیل همین ویژگی های خاص، میتوان بیان کرد که این شیشه ها بسیار منحصر به فرد و بدون جایگزین هستند. البته باید بدانید که قیمت این عایق سرد، نسبت به دیگر عایق ها کمی بالاتر می باشد که این امر کاملا بدیهی می باشد.

عایق های پلی ایزوسیانورات:

یکی دیگر از انواع عایق های سرد، این نمونه می باشد که دارای خواص مثبت پلی اورتان ها می باشد. این نمونه را میتوان در صنایع نفت و گاز استفاده کرد، زیرا این عایق ها به راحتی آتش نمیگیرند و مقاومت بالاتری دارند.

 

عایق سردخانه

سرخانه بخاطر اختلاف دمایی که با محیط دارد باید اتلاف انرژی را به حداقل برسانیم. انتخاب عایق سردخانه و کفپوش سردخانه بسیار مهم است و وباید از جنس های خوب برخوردار باشند. شرکت ایستا پلیمر شریف تولید کننده انواع عایق و کفپوش های مناسب نیاز شما میباشد. کارشناسان ایستا پلیمر شریف میتواند شما را در انتخاب کفپوش و عایق راهنمایی کند. کافیست با شماره درج شده انتهای سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نصب عایق سرد

نصب عایق بسیار اسان است و در زمان کم میتوانید عایق کاری را انجام دهید. ایتدا محییط را که قرار است عایق کاری شود را به خوبی با کارترک تمیز و صاف میکنیم سپس با استفاده از متر اندازه های مورد نظر را گرفته و برش عایق را میزنیم. چسب مخصوص عایق را اماده کرده و عایق سرد شروع به نصب میکنیم.

 

نصب عایق سرد

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *