کفپوش مناسب برای مجتمع تجاری

کفپوش مناسب برای مجتمع تجاری

 کفپوش مناسب برای مجتمع تجاری کدام نوع کفپوش است؟ آیا اینقدرها مهم است که برای مجتمع تجاری از چه کفپوشی استفاده میکنیم؟ امروزه استفاده از کفپوش‌های نوینی مانند کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان بسیار مورد توجه است. در واقع در بسیاری از کاربری‌ ها میتواند جایگزین سنگ، سرامیک و لمینت باشد. ویژگی‌های متعدد و منحصر به فرد کفپوش‌های پلیمری سبب شده علی رغم قیمت بالاتر آنها نسبت به کفپوش سنتی رواج بیشتری پیدا کنند. علاوه بر اینکه هزینه تعمیرات و تمیز کردن آن‌ها نیز بسیار کمتر می‌باشد که خود در هزینه‌های جانبی و دراز مدت می‌تواند عامل صرفه جویی باشد.

ویژگیهای کفپوش مجتمع تجاری

در مجتمع‌های تجاری باید کفپوشی استفاده شود که ویژگی‌های زیر را داشته باشد

  • دارای زیبایی مناسب
  • تنوع رنگی بالا
  • دوام بالا
  • مقاوم در برابر لغزندگی
  • تمیز شدن سریع و آسان
  • عایق حرارت و عایق رطوبت
  • عایق صوتی
  • سطح صاف و هموار
  • ضد میکروب
  • اجرای سریع

در واقع ویژگی‌های فوق الذکر در انتخاب کفپوش مجتمع تجاری به طور حتم باید رعایت شود.

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی مناسب برای مجتمع تجاری

کفپوش‌های اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده آمینی می‌باشد که ضخامت ۳ میلیمتر و یا حتی بیشتر در مجمتع تجاری الزامی است. این نوع کفپوش‌ها دارای چندین لایه اعم از لایه پرایمر، لایه رنگ به همراه لایه رزین پلیمری است.

کفپوش‌های اپوکسی و یا دیگر کفپوش‌های پلیمری می‌تواند به جای کفپوش‌های سنتی مانند گرانیت، سنگ سرامیک، لمینت، را در مجتمع تجاری به دلیل استحکام بالا، سطح صاف و بدون درز، مقاومت شیمیایی بالا، خواص ضد میکروبی و تمیزتر بودن آن استفاده کرد. این نوع کفپوش‌ها را می‌توان بر روی سطوح سیمانی و بتنی و یا کاشی و سرامیک‌های فرسوده نیز اجرا کرد. تنها و تنها مرحله زیرسازی در این نوع کفپوش‌ها بسیار مهم است. اگر زیبایی زیادی مد نظر باشد نوعی از کفپوش اپوکسی دکوراتیو اعم از کفپوش متالیک و سه بعدی بسته به نیاز و کاربری می توان استفاده کرد.

با توجه به رشد انبوه مراکز تجاری و رقابت تنگاتگ آنها برای فروش محصولات خود، انتخاب کفپوش با خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی عالی و زیبایی هر چه بیشتر جهت جذب مشتری و فروش بیشتر بسیار مهم است. در نتیجه انواع کفپوش اپوکسی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای مجمتع‌های تجاری باشد.

نوعی دیگر از کفپوش به نام کفپوش پلی یورتان وجود دارد. این نوع کفپوش پلیمری علاوه بر مزایای کفپوش اپوکسی خاصیت مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را دارد. در نتیجه محیط‌هایی که سقف باز دارند و در معرض مستقیم نور خورشید باشد، بهتر است از این نوع کفپوش استفاده کرد تا دوام و عمر طولانی‌تر داشته باشد.

علاوه بر ویژگی‌هایی که در انتخاب کفپوش مراکز تجاری مهم است، هزینه اجرایی شدن آن نیز اهمیت زیادی دارد. باید بدانیم که کفپوش پلی یورتان هزینه بالاتری نسبت به کفپوش اپوکسی دارد و اگر کف سالن در معرض نور خورشید نیست لزومی به اجرای کفپوش پلی یورتان نخواهد بود. کفپوش‌های سنتی نظیر سرامیک و گرانیت پارکت، لمینت، از کفپوش اپوکسی ارزان‌تر است اما ویژگی هایی نظیر عدم وجود درز و خاصیت یکپارچگی و یا عایق صدا و مقاومت در برابر لغزش و تنوع رنگ را ندارد که عیوب زیاد آنها باعث میشود کفپوش اپوکسی علی رغم قیمت بالاتر اجرا شود. در نتیجه انتخاب مناسب کفپوش برای مجمتع تجاری کفپوش‌های اپوکسی است.

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *