انواع کف اپوکسی

انواع اپوکسی کف : کاهش هزینه ها

انواع اپوکسی کف و اطلاع از این انواع میتواند به انتخاب درست کمک کند. اپوکسی نوعی رزین از بیس فنل A میباشد که دارای هاردنر آمینی است. این مواد برای کفسازی استفاده میشود. و سطحی یکنواخت و بدون درز ایجاد می‌کند که نسبت به مواد سنتی مانند سنگ و سیمان بسیار زیبایی و کارایی بالاتری دارد.

مزایای انواع اپوکسی کف

• هزینه تعمیر و نگهداری کم
• سهولت در تمیز کردن آن
• زیبای ظاهری عالی
• مقاوم در برابر تنشهای مکانیکی
• مقاومت شیمیایی عالی
• چسبندگی عالی به کف
• عمر مفید بالا
• بدون درز
• جلوگیری از رشد باکتری

اپوکسی کف نوعی از کفپوش است که کاربردهای متنوعی در اماکن مختلف دارد. بسته به نیاز و کارکرد و عملکردی که در یک محیط مورد نیاز است، نوعی از کفپوش اپوکسی را میتوان انتخاب کرد و در ادامه این مقاله به انواع اپوکسی کف پرداخته خواهد شد.

اپوکسی کف آنتی استاتیک

در برخی مکانها به دلیل اصطکاک زیاد سبب ایجاد جرقه و در نهایت سبب ایجاد آتش سوزی میشود؛ پس نیاز است از موادی استفاده شود که این اصطکاک را کاهش دهد. اپوکسی کف با قابلیت آنتی استاتیکی نوعی از کفپوش می‌باشد که در اماکنی مانند مخابرات و بیمارستان‌ها باید از آن استفاده کرد.

اپوکسی کف ضد اسید
در پالایشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به دلیل وجود مواد شیمیایی و خورنده زیادی که وجود دارد باید کف این اماکن در برابر مواد خورنده مقاوم باشد. کفپوش یا رنگ اپوکسی ضد اسید نوعی از کفپوش است که در این محیط‌ها استفاده از آن ضروری است.

اپوکسی کف سالن ورزشی
نسبت به کفپوش های سنتی، کفپوش اپوکسی منعطف‌تر است به همین دلیل در سالن ورزشی از آن استفاده می‌شود.

اپوکسی کف ضد سایش
در مکانهایی با تردد بالا مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، بیمارستان‌ها، استفاده از اپوکسی کف ضد سایشی اهمیت دارد.

اپوکسی کف ضد گرد و غبار یا آنتی داست
در مکانهایی که جذب خاک و گرد و غبار زیاد است استفاده از این نوع کفپوش بسیار حائز اهمیت است.

اپوکسی کف گرانیتی

کفپوش اپوکسی با طرح‌های گرانیتی جایگزین سرامیک، پارکت می‌باشد. آنها مقاوم در برابر رطوبت، صدا و حرارت هستند. نگهداری و تمیز کردن آنها به دلیل عدم درز و یکپارچگی نسبت به پارکت و سرامیک بسیار راحت‌تر است. این نوع از اپوکسی کف در مکان‌های تجاری، سینما، هتل‌ها قابل استفاده است.

اپوکسی کف دکوراتیو سه بعدی
کفپوش‌های دکوراتیو از نوع رزین اپوکسی، عایق رطوبتی میباشد و با مواد شوینده قابلیت شستشو دارد. با توجه به اینکه عایق رطوبتی هستند در حمام و سرویس بهداشتی قابلیت به کارگیری دارد. اپوکسی‌های کف، به دلیل عدم وجود درز، باکتری و قارچ قابلیت رشد ندارد و بسیار بهداشتی می‌باشد که در محیط‌های حساس به رشد باکتری میتوان از آن استفاده کرد. با توجه به اینکه طرح‌های متنوعی در این نوع از اپوکسی کف وجود دارد در منازل مسکونی، هتل‌ها و … قابلیت استفاده را دارد.

اپوکسی کف دکوراتیو سه بعدی متحرک
این نوع از اپوکسی کف نسبت به یک مورد خاص از خود واکنش نشان می‌دهد. به این معنا که مثلا در برابر قدم گذاشتن روی آن از خود واکنش نشان داده و حرکت هایی را شاهد آن هستیم که با نور دیجیتال و نور هوشمند این امکان را به آن می‌دهد و بیشتر در سالن عروسی و یا آمفی تئاتر قابل اجرا است که جلوه ویژه‌ای دارد اما از معایب آن این است که باید در مکانهای تاریک نصب و اجرا شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *