مزایای رنگ اپوکسی

مزایای استفاده از رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی چیست؟

رنگ اپوکسی ترکیبی از رنگدانه های رنگی، رزین اپوکسی، پایدار کننده نوری، براق کننده سطح و اصلاح کنده چسبندگی است. حتما نام کفپوش اپوکسی و رنگ اپوکسی به گوش شما خورده است. به طور معمول از چند نوع اپوکسی به صورت ترکیب استفاده می شود تا بتوان خواص مناسب را در کنار قیمت مقرون به صرفه حاصل شود. رنگ اپوکسی به صورت دو جزئی ارائه می گردد که یک جزء ترکیب اپوکسی و افزودنی ها می باشد و جزء دوم هاردنر و یا عامل فعال کننده پخت اپوکسی می باشد. وجود هاردنر مناسب در کنار اپوکسی باعث بهبود خواص اپوکسی می شود. سرعت سخت شدن رنگ اپوکسی و رسیدن به خواص نهایی بستگی میزان و نوع هاردنر دارد. رنگ اپوکسی و هاردنر پس از ترکیب شدن به سرعت سخت می شود. رنگ های اپوکسی سخت تر و خش ناپذیرتر از رنگ های معمول می باشند و همچنین رنگ های براق تری ایجاد می کنند که کاربردهای بسیاری برای آنها ایجاد کرده است.

مزایای رنگ اپوکسی

مزایای رنگ اپوکسی شامل خواص شیمیایی خوب، طول عمر زیاد، اعمال سریع، زمان خشک شدن کم، سطح زیبا، تمیز شدن راحت، تحمل فشار بالا، مقاومت سایشی بسیار خوب و خیلی مزایای دیگر است. اما مزیت اصلی هر پوشش بر اساس کاربری آن تعیین میگردد. از دیگر مزایای رنگ اپوکسی در کارخانجات مواد شیمیایی مقاومت شیمیایی بسیار خوب پوشش و قابلیت شستشو و آبگریزی کفپوش است. در نمایشگاه ها و مراکز خرید یک پارچگی کفپوش (بدون درز)، بازتابش خوب نور، زیبایی، تمیز شوندگی راحت، لک پذیری کم مزیت اصلی است. در پارکینگ ها مزیت اصلی مقاومت شیمایی خوب در مقابل ریزش روغن و آب و اسید، عدم ماندن رد لاستیک، تمیز شوندگی راحت، مقاومت خوب در برابر تردد اتومبیل سنگین و حفاظت خوب از بتن کف مزیت اصلی است. در رنگ آمیزی ساختمان مزایای رنگ اپوکسی در طول عمر بسیار زیاد، عدم نیاز به نگهداری و فام زیبا است. مزایای رنگ اپوکسی را باید بر اساس کابردی که در نظر گرفته شده سنجید و همچنین می توان بر اساس کاربرد هر کدام از مزایای رنگ اپوکسی را تقویت کرد.

1 پاسخ دادن
  1. امین گزلی
    امین گزلی می گوید

    سلام بنده ۵دوره اپکسی کشسان ولدگلس سنگها رو گزراندم،الان (میخوام در شهر اهواز نمایندگی بزنم وآموزش بدم ومدرک بدم،برای گرفتن مجوز و نمایندگی چه کارهای باید انجام بدم ؟وآیا به بنده میدن؟و کجا باید برم سپاسگذارم)

    پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *