مصالح ضد حریق

مصالح ضد حریق

مصالح ضد حریق چه نوع مصالحی هستند؟

مصالح ضد حریق زیر مجموعه پوشش ضد حریق به مواد عمدتا معدنی گفته می شود که در دمای بالا ( دمای حریق) مقاومت مکانیکی خود را از دست نداده و یا تا زمان مشخصی مقاومت خود را حفظ کنند. همچنین این مواد خود باید غیر قابل اشتعال باشند و بر اثر حرارت مواد سمی از خود منتشر نکنند. هرچند که بسیاری از مصالح سنتی مثل سنگ و ساروج و سیمان و آهن خود طعمه حریق نمی گردند اما مدت زمانی که می توانند دمای بالا را تحمل کرده و استحکام خود را از دست ندهند. ملات های پایه سیمانی معمولی عمدتا در دمای بالا به دلیل از دست دادن رطوبت و یا انبساط و انقباض های پیش بینی نشده ترک خورده و استحکام خود را ز دست می دهند و فلزات نیز با رسیدن به دمای مشخصی سست شده و باعث فرو ریختن بنا می شوند. بنابراین استفاده از مصالح ضد حریق به شکل مناسب بسیار مهم است.

از دیگر خدمات ایستا پلیمر شریف میتوان به اجرای کفپوش اپوکسی و پلی یورتان اشاره کرد که به صورت صفر تا صد توسط تیم حرفه ای صورت میپذیرد.

نحوه کار مصالح ضد حریق

 مصالح ضد حریق عمدتا به صورت لایه ای محافظ از بنای اصلی و مصالح معمولی که در ساخت بنا به کار رفته است کاربرد دارند و کاری اصلی آن ها تحمل بار نیست بلکه از قسمت های مهم بنا در مقابل حریق و افزایش حرارت ناشی از حریق حفاظت می کنند تا بنا در زمان حریق بتواند مدت زمان مناسبی را تاب آورده و فرو نریزد. استفاده از مصالح ضد حریق به خصوص در بناهای چوبی و فلزی از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین این مصالح ضد آتش و با تحمل بالا در مقابل شعله و دمای بالا در ساخت کوره ها و نیروگاه ها نیز کاربرد فراوانی دارد. عمده ترین نوع این مصالح شامل آجرها، ملات ها، پوشش ها و رنگ ها می باشد. که هر کدام نقش و کابرد خواص خود را دارند. همچنین اتصال مصالح سنتی و ضد حریق باید به دقت طراحی گردد تا کارایی مصالح ضد حریق حفظ گردد.

1 پاسخ دادن
  1. محمد جعفر
    محمد جعفر می گوید

    سلام ما تولید کننده بلوکهای فوق سبم سیمانی که تا ١۴٠٠ درجه سانتیگراد اتش مستقیم بمدت ۴ ساعت به ضخامت ٨ سانتی متر مقاوم است وتاییده مرکز پیشگیری واموزش اتش نشانی را داریم که در صورت تمایل اماده همکاری میباشیم

    پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *