کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

کفپوش اپوکسی صنایع غذایی به دلیل زیبایی و کاربرد گسترده خود در صنایع و زمینه های مختلف، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. با توجه به ویژگی های این کفپوش ها، در صنایع غذایی نیز استفاده زیادی از آن ها میشود. در ادامه ایستا پلیمر شریف در مورد کفپوش در صنایع غذایی، کاربردها و مزایای آن توضیحاتی ارائه میدهد.

معرفی کفپوش های اپوکسی

اصطلاح کفپوش اپوکسی بیشتر برای تعریف انواع کفپوش های کف استفاده میشود. این کفپوش از رزین های گوناگون تشکیل میشود. کفپوش اپوکسی (کفپوش بدون درز) نوعی کفپوش مدرن است که به صورت مایع یکپارچه با ضخامت حدود ۰٫۵ تا ۵ میلی متر بر روی انواع کف های بتنی، سیمانی، سنگی، فانتزی و موزاییکی قابل نصب میباشد.
از ویژگی های مهم کفپوش اپوکسی کیفیت و دوام بالای آن در شرایط سخت محیطی بوده و همچنین از ظاهری زیبا و شفاف برخوردار است.

 

ویژگی های کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

 

ساختار کفپوش های اپوکسی

با توجه به نام محصول میتوان فهمید که این کفپوش ها از رزین های اپوکسی به وجود می آیند. اپوکسی ماده ای است از جنس پلیمرها که در ابتدا حالت مایع داشته و بعد از نصب به کمک فرایندهای شیمیایی حالت جامدی به خود میگیرند. این پلیمر از نظر خواص مکانیکی بسیار محکم و قوی بوده و در برابر مواد شیمیایی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است.

ویژگی ها و کاربرد های کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

از کاربردهای مهم کفپوش میتوان به مواردی مانند نظافت بالای سطح، جلوگیری از رشد میکروب، کمبود محل برای تجمع آلودگی ها و همچنین مقاومت شیمیایی این کفپوش در برابر مواد اسیدی و بازی اشاره کرد. در ادامه با چند مورد از ویژگی های مهم کفپوش اپوکسی آشنا میشویم.

بدون درز و یکپارچه بودن کفپوش

یکی از ویژگی های مهم و قابل توجه کفپوش اپوکسی داشتن ساختار یکپارچه و بدون درز است. همچنین این نوع کفپوش ها حالت مایع داشته و به دلیل یکنواخت شوندگی خود به خود، به طور کامل بر روی سطح پخش میشود. به همین دلیل این کفپوش ها هیچ گونه درزی جهت رشد میکروب ها در سطح خود ندارند.

ساختار کفپوش های اپوکسی صنایع غذایی

مقاومت شیمیایی کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی صنایع غذایی طبق تحقیقات ثابت شده است که به طور معمول در برابر مواد شیمیایی مختلف مقاومت بالایی دارد. هنگام استفاده از مواد خورنده قوی، تغییراتی در فرمولاسیون و رزین موجود در کفپوش به وجود می آید که در نتیجه باعث افزایش مقاومت کفپوش میشود. این کفپوش در صنایع غذایی به خصوص در صنایع تولید لبنیات و آبمیوه در معرض اسید های آلی همچون اسید استیک، اسید لاکتیک، اسید سیتریک قرار میگیرد. بنابراین بسیار مهم است که کفپوش اپوکسی مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی داشته باشد. همچنین کفپوش اپوکسی در برابر مواد قلیایی و پاک کننده های اکسید کننده نیز از مقاومت بالایی برخوردار است.

 

 

 

مقاومت کفپوش اپوکسی در برابر مواد شیمیایی

مقامتنام ماده شیمیاییمقاومتنام ماده شیمیایی
Gهیدروکسید سدیم ۵۰%Fاسید سولفوریک ۳۰%
Gهیدروکسید کلسیم ۵۰%Fاسید کلریدریک ۳۷%
Gهیدروکسید پتاسیم ۵۰%Gاسید نیتریک ۱۰%
GمتانولGاسید فسفریک ۲۰%
GتولوئنGاسید سیتریک ۱۰%
EبنزنGاسید لاکتیک ۱۰%
Eروغن موتورGاسید استیک ۱۰%
FاستنGسولفات سدیم ۱۵%

 

ویژگی ضد آب بودن و قابلیت پاکیزگی آسان کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

کفپوش اپوکسی صنایع غذایی به دلیل قابلیت ضد آب بودن و یکپارچگی سطح خود به سادگی قابل شست و شو است. کفپوش اپوکسی مناسب ترین گزینه برای شست و شوی روزانه کف سالن های مواد غذایی است و از این حیث یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشاندن کف محیط های مختلف در صنایع غذایی به شمار میرود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *