رنگ صنعتی

رنگ صنعتی چیست؟

رنگ صنعتی و سابقه استفاده از رنگ از دیرباز وجود داشته است. در طی زمان، استفاده از نوع و جنس رنگها تغییر کرده است. در قدیم، بیشتر از روغن دانه گیاهی به عنوان نوعی رزین در تهیه رنگ استفاده می‌شد؛ اما با پیشرفت علم و صنعت به مرور زمان به دلیل رفع تمام خواسته‌های کفپوش صنعتی با رزین مصنوعی جایگزین شد.

امروزه رنگ‌ صنعتی دارای تنوع بسیار زیادی است. آنها متشکل از یک نوع رزین سنتزی، پیگمنت یا همان رنگدانه، چندین مواد افزودنی بسته به نوع کاربرد و حلال است. وظیفه حلال این است که اجزای مختلف رنگ را در خود حل کند و یک ترکیب یکنواخت ایجاد کند. بعد از رنگ آمیزی و پوشش‌دهی، با تبخیری که صورت می‌گیرد سبب خشک شدن فیزیکی شود. مواد افزودنی نیز برای کاربرد در موارد مختلف و تغییر خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی به کار می‌رود. استفاده از رنگدانه‌ها یا پیگمنت نیز برای تنوع ظاهری به کار می‌رود.

محصول پیشنهادی: کفپوش اپوکسی

جزئیات رنگ صنعتی چیست؟

جزء اصلی یک رنگ، رزین است. در واقع، کیفیت رنگ صنعتی به نوع رزین مصرفی برمی‌گردد؛ که این رزین سبب ایجاد فیلم می‌شود و پس از خشک شدن از سطح در مقابل عوامل زیادی محافظت می‌کند. نوعی از تقسیم بندی رنگ صنعتی بر دو نوع رزین طبیعی و مصنوعی صورت می‌گیرد. به عبارت دیگر، رزین طبیعی بر پایه صمغ و شیره درختان است که از طبیعت نشات می‌گیرد. این در حالیست که، رزین مصنوعی از سنتز مواد مختلف و با استفاده از علم پلیمر و شیمی تهیه می‌گیرد. برخی از این نوع رنگ‌های سنتزی یا رنگ مصنوعی رزین آلکید، پلی استر، اپوکسی، آکریلیک‌ها، پوشش پلی یورتان، پلی وینیل استات، نیترو سلولز، ملامین فرمالدئید و سیلیکون‌ها هستند.

انواع رنگ صنعتی

زنگ صنعتی انواع مختلی دارد که در ادامه آنها را نام میبریم:

۱٫ رنگ سلولزی: این نوع رنگ دارای رزین بر پایه نیترو سلولز بوده که نوعی رنگ قدیمی است و مقاومت مناسبی در برابر شرایط جوی دارد. سرعت خشک شدن آن بالاست و برای سطوح چوبی و یا ماشین آلات کاربرد دارد.
۲٫ رنگ سنتزی: این نوع رنگ دارای رزین برپایه آلکید است که دارای مقاومت نوری، خاصیت ارتجاعی و براقیت است و در انواع کالاهای صنعتی مانند وسائل نقیله کاربرد دارد.
۳٫ رنگ اپوکسی: پایه رزین آنها بر اساس اپوکسی است. نوعی رنگ پلیمری محسوب می‌شود. دارای سختی بالا و مقاومت سایشی مناسب است. مقاوم در برابر خوردگی، و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است. بنابراین، در صنایع شیمیایی، سازه فلزی، سطوحی که در معرض خوردگی، سایش و پوسیدگی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۴٫ رنگ مقاوم در برابر حرارت: این نوع رنگ بر پایه سیلیکون است و می‌تواند در برابر حرارت تا ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد مقاومت نشان دهد. بنابراین در استفاده صنعتی داخل دودکش و کوره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۵٫ رنگ کوره‌ای: این نوع رنگ بر پایه آکریلیک است که مقاومت عالی در برابر شرایط آب و هوایی دارد. آنها در قطعات یدکی و لوازم خانگی مانند قطعات داخل یخچال و یا بویلر آب گرم مورد استفاده هستند.
۶٫ رنگ کائوچوی کلرینه: این رنگ بر پایه رابر کلرین است. نوعی رنگ الاستومری که به دلیل کلرین دارای مقاومت بالا در برابر اسید و باز است و باید از آن در سازه‌هایی که در معرض مواد اسید و باز است مانند مخازن ذخیره اسید و باز و یا حفاظت از خوردگی سازه فلزی استفاده شود.

 

خرید رنگ صنعتی

تهیه و استفاده از یک رنگ باید بر طبق استانداردهای موجود باشد و از لحاظ فنی و همچنین از لحاظ اقتصادی باید شرایط و عوامل را در نظر گرفت. عوامل زیادی برای انتخاب یک رنگ یا یک پوشش محافظتی اعم از رنگ صنعتی وجود دارد که به هنگام خرید رنگ صنعتی باید به آن دقت شود.

این عوامل عبارت اند از:

شرایط آب و هوایی:

در انتخاب و خرید رنگ صنعتی نوع آب و هوا و محیط بسیار اهمیت دارد و یک رنگ خاص نمی‌تواند برای هر نوع آب و هوا مناسب باشد. بنابراین شرایط و میزان رطوبت هوا و حداکثر و حداقل دما باید بررسی شود. در بررسی‌ها باید به این موضوع توجه شود که در یک محیط، پوشش و رنگ صنعتی تا چه درصد و تا چه زمانی در معرض مواد شیمیایی و مواد خورنده قرار دارد. سازه رنگ شده چقدر در معرض تابش نور فرابنفش است و چه نوع تنش‌های مکانیکی به آن وارد می‌شود. تمامی این عوامل در انتخاب یک رنگ موثر است. برای مثال، رنگ صنعتی که در شمال کشور ایران استفاده می‌شود نباید از همان رنگ در جنوب کشور استفاده کرد.

ضخامت رنگ صنعتی:

با توجه به شرایط مقدار ضخامت سیستم پوششی رنگ صنعتی باید تعیین گردد که در طولانی مدت نیاز به تعمیر و مرمت نیاز نداشته باشد.

شرایط بیولوژکی:

از دیگر عوامل موثر بر انتخاب و خرید یک نوع رنگ صنعتی شرایط بیولوژیکی و تعیین pH محیط است.

آماده سازی سطح زیرین رنگ:

درجه آماده سازی سطح از عوامل مهم برای انتخاب رنگهای صنعتی است و باید خلل و فرج بر روی سازه از بین رود. پس باید یک نوع رنگ صنعتی با شرایط موجود تهیه و خریداری کرد. یکی دیگر از عوامل در درجه آماده سازی، میزان خورندگی محیط است. به عبارت دیگر، هر چه خورندگی بیشتر باشد باید در زیرسازی سطح دقت عمل بیشتری صورت گیرد. برای مثال اگر سطح زیرین از فولاد باشد و توسط سیستم پوششی محافظت نشده باشد امکان آلودگی روی سطح را دارد. این آلودگی می‌تواند روغن، گرد و غبار، ترکیبات نمکی و یا اکسید شدن بر روی سطح باشد. که قبل از اجرا باید این آلودگی‌ها کاملا برطرف گردد. میزان زنگ زدگی به دلیل اکسید شدگی دارای چندین درجه است. گاهی با سمباده کشیدن این اکسیدها از روی سطح برطرف می‌شود. اما گاهی به شکل ورقه ورقه و یا حفره‌های بزرگ است که به زمان بیشتر برای زیرسازی نیاز است. میزان خوردگی بر اساس استاندارد ISO 12944 تعیین می‌گردد که دارای ۵ محدوده است که با C1 تا C5 از مقدار خیلی پایین، پایین، متوسط، بالا و خیلی بالا نشان داده می‌شود.

• زمان لازم و امکان پذیر برای رنگ آمیزی بعدی نیز باید در نظر داشت. یعنی اگر از پوشش صنعتی در سازه کشتی استفاده می‌شود و کشتی مورد نظر تا ۶ ماه در آب است در این مدت نباید دچار هیچ مشکلی شود.
• طول عمر مد نظر برای یک رنگ صنعتی بسته به نیاز مشتری است. رنگ صنعتی طول عمر بین ۲ تا بیش از ۱۵ سال را دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه شود. طول عمر نشان دهنده فواصل زمانی تعمیرات رنگ بر روی سازه مدنظر است.
• بسته به اینکه رنگ صنعتی برای نیروگاه آبی، لوله مدفون شده زیر خاک و یا در کشتیرانی استفاده می‌شود متفاوت است و باید از یک گرید خاص رنگ صنعتی خریداری کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *