پوشش ضد حریق پایه معدنی

پوشش ضد حریق پایه معدنی، یکی از انواع پوشش های ضد حریق میباشد. پوشش ضد حریق به موادی گفته میشود که دارای ترکیبات خاصی می باشند و در مقاوم سازی و افزایش ضریب ایمنی بناهای ساختمانی نقش بسزایی ایفا میکنند. مأموریت اصلی این مواد، محافظت از ساختمان در برابر حرارت ناشی از آتش سوزی میباشد. در واقع این مواد پوششی و حفاظتی، با ایجاد مقاومت بیشتر در بناها، تخریب آنها در زمان آتش سوزی را به تأخیر می اندازند.

این نقش مفید مواد پوششی ضد حریق است که فرصت بیشتری در اختیار افراد میگذارد، تا از محل حادثه خارج شوند. همچنین، امدادرسان زمان و شانس بیشتری خواهد داشت که قبل از تخریب ساختمان، خودش را برای کمک به محل حادثه برساند. به طور کلی می‌توان، پوشش ضد حریق را در سه گروه دسته بندی نمود: پوشش ضد حریق پایه معدنی، رنگ های منبسط شونده و پنل های ضد حریق. هر یک از این انواع مختلف میتوانند، در مکانهای مناسب خودشان به کار گرفته شوند و مفید باشند. در ادامه مطلب این پوششهای پایه معدنی ایستا پلیمر شریف را بیشتر بررسی میکنیم.

پوشش ضد حریق پایه معدنی چیست؟

همانطور که گفته شد، پوشش ضد حریق پایه معدنی، گروهی از پوشش های ضد حریق هستند که با توجه به ویژگی هایی که دارند، در مکانهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع مواد پوششی، بیشتر برای سطوح فلزی، چوبی و بتونی مناسب هستند و مانع از رسیدن بخش عمده‌ای از حرارت آتش به سازه مورد پوشش میشوند. برای تولید این محصول مفید، مواد مختلفی از جمله ورمیکولیت (vermiculite) را بر پایه آب با یکدیگر ترکیب میکنند.

با محیط های مختلف، مانند: منازل، بیمارستان ها و محیط های سر بسته سازگار میباشند. مواد تشکیل دهنده آنها به صورت ملاتی با چگالی کم و مقاومت و دوام بالا، با یکدیگر ترکیب میشوند. این ملات، نوع سیمانی و گچی هم دارد که بدین ترتیب باعث عدم زیبایی در نمای بیرونی سازه نمیگردد.

کاربرد پوشش های ضد حریق

در گذشته، از پوشش ضد حریق، بیشتر در پالایشگاه‌ها، سازه های دریایی، سقف تونل ها، مکان های صنعتی و معادن و… استفاده می شد. اما با توجه به اهمیت آنها در ایمنی سازه ها، استفاده از آنها در ساختمان‌های مسکونی کوچک و بزرگ نیز رایج شده است. با اطلاع از مزایای پوشش های ضد حریق، به ضرورت استفاده از آنها در ساختمان، پی خواهیم برد.

برخی از مزایای پوشش ضد حریق پایه معدنی:

 

  1. افزایش ایمنی سازه ها و کاهش چشمگیر خسارات ناشی از حادثه آتش‌ سوزی.
  2. بر روی سازه های مختلف قابل اجرا هستند.
  3. در برابر عوامل مخرب محیطی مقاوم بوده و اگر هم آسیب ببینند به راحتی قابل ترمیم می باشند.
  4. مواد تشکیل دهنده آنها از لحاظ شیمیایی خنثی بوده و موجب مسمومیت نمیشوند.
  5. از سازها علاوه بر آتش، در برابر رطوبت، ضربه و… محافظت میکنند.

 

گروه IRPLYMER

شرکت ایرانیان ایستا پلیمر شریف، دارای بیش از ۱۰ سال سابقه کار درخشان در زمینه عایق های حرارتی میباشد. این مجموعه، از نیروهای متخصص ایرانی تشکیل شده است. ایرانیان ایستا، تولید انواع رنگ های عایق حرارتی و دیگر محصولات مرتبط را انجام میدهد. علاوه بر این، با اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی و… در مقاوم کردن و زیباسازی بناهای مختلف به شما خدمات میدهند. برای اطلاعات بیشتر و لیست قیمت میتوانید با کارشناسان ایستا پلیمر شریف تماس حاصل کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *