کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش های پارکینگی

کفپوش پارکینگ به دلیل تردد مدام خودرو ها و همچنین روغن ریزی و امکان تماس با مواد خورنده و هیدروکربنی نیاز به استحکام و مقاومت شیمیایی بالا دارد.

کفپوش های ترموست بیشترین کاربرد را جهت پوشش کف پارکینگ های به خود اختصاص داده اند. امروزه علاوه بر کیفیت پوشش کف پارکینگ، نوع پوشش استفاده شده در پارکینگ نیز بسیار مهم میباشد. کفپوش اپوکسی و پلی یورتان بیشترین کاربرد را در پوشش کف پارکینگ ها به خود اختصاص داده اند، این در حالیست که پوشش های بتن سخت نیز مزیت قیمتی را نسبت به دیگر پوشش ها به خود اختصاص داده است.

کفپوش اپوکسی و پلی یورتان و بتن سخت و موزائیک پر کاربردترین مصالح در کفپوش پارکینگ می باشند. هرچند که کفپوش اپوکسی به دلیل سختی بی بدیل و مقامت شیمیایی بسیار خوب و کفپوش پلی یورتان به دلیل مقاومت سایشی بسیار بالا و همچنین مقاومت بسیارخوب در مقابل مواد هیدروکربونی امروزه مورد توجه بیشتری قرار گرفتنده. برتری دیگر کفپوش های اپوکسی و کفپوش های پلی یورتان در مصارف کفپوش صنعتی و کفپوش پارکینگ تمیز شدن راحت این نوع مواد می باشد.

کفپوش پارکینگ باید مقاومت مناسب در مقابل نفوذ مواد روغنی داشته باشد که این امر فقط با استفاده از کفپوش های اپوکسی یا پلی یورتان محقق خواهد شد. البته امروز برای اجرای کفپوش پارکینگ های بزرگ مواد پلی اوره نیز مطرح گردینده اند. کفپوش های پلی اوره یا پلی یوریا مقاومت سایشی بسیار بهتر از اپوکسی و پلی یورتان و همچنین اجرای بسیار سریع تری دارند. هرچند کفپوش پارکینگ های بزرگ عمدتا با این جنس قابل اجرا است و برای کفپوش پارکینگ های کوچک عمدتا اپوکسی یا پلی یورتان پیشنهاد می گردد.

کفپوش پارکینگ پلی یورتان

پلی یورتان همراه یکی از بهترین مواد برای اجرای کفپوش می باشد به خصوص کفپوش های پارکینگ پلی یورتان به دلیل مقاومت سایشی بسیار خوب این نوع از کفپوش بسیار مطرح شده اند. از مزایای کفپوش پارکینگ پلی یورتان می توان به مقاومت سایشی بسیار خوب، مقاومت شیمیایی بالا، مقاومت به مواد روغنی و نفتی خیلی زیاد، رنگ های زیبا، قابلیت تمیز شدن راحت و کشسانی خوبی می توان اشاره کرد. کفپوش های پارکینگ پلی یورتان به دلیل داشتن کشسانی مناسب و همچنین مقاومت سایشی بسیار بالا طول عمر خیلی خوبی را ارئه خواهند داد.

به گونه ای که حتی اگر سطح زیرین دچار نشست و ترک های جزئی هم شود کفپوش پارکینگ پلی یورتان یک نواختی خود را حفظ کرده از نمایان شدن این ترک ها و نفوذ مواد روغنی به واسطه وجود ترک جلوگیری می کند. خط کشی کفپوش پارکینگ پلی یورتان نیز به سادگی و منطبق با قوانین صورت می گردد. کفپوش پارکنیگ پلی یورتان در مقایسه با کفپوش اپوکسی برای پارکینگ های پر ترددتر پیشنهاد می گردد ضمن اینکه چسبندگی چرخ خودرو با کفپوش پارکینگ پلی یورتان بسیار بهتر می باشد و از سر خوردگی خودرو به تور کامل جلوگیری می شود.

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ

در انتخاب پوشش پارکینگ همواره در کنار کیفیت و کارایی مناسب قیمت نیز مورد کارفرما قرار میگیرد. قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ بر اساس نوع اجرا، کیفیت و ضخامت کفپوش پارکینگ اجرا شده تعیین میگردد. البته باید توجه شد کفپوش پارکینگ اپوکسی با توجه به طول عمر و کارایی مناسبی که در حفاظت و طول عمر بنا ایفا می کند دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد. قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ در مقایسه با سایر کفپوش ها از جمله پلی یورتان مقرون به صرفه تر است. به دلیل قیمت مناسب اجرا و مواد اولیه اپوکسی این نوع کفپوش عمدتا در ساختمان های متوسط تا بزرگ بسیار مورد توجه قرار می گرد و هم اکنون کفپوش پارکینگ اکثریت مراکز خرید و مجمتع های مسکونی با کفپوش اپوکسی اجرا شده است.

محصول پیشنهادی: ماستیک پلی یورتان

البته باید توجه داشت که ضخامت اجرا در قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ و همچنین طول عمر پارکینگ نقش اصلی را ایفا می کند. برای مقایسه قیمت کفپوش ها غیر از هزینه تمام شده اولیه بهتر است به طول عمر و توان ترافیکی کفپوش نیز توجه گردد. همچنین دمای کاربری محیط اجرای نیز می تواند در قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ تاثیر گذار باشد. برای دریافت قیمت کفپوش پارکینگی مناسب با ساختمان و شرایط خود بهترین گزینه مراجه به کارشناسان مورد اعتماد می باشد.

بهترین کفپوش برای پارکینگ

یک کفپوش خوب نیازمند موارد بسیاری است تا مناسب کفپوش پارکینگ گردد. مقاومت سایشی مناسب، سختی و تحمل فشار چرخ خودرو، مقاومت به مواد شیمیایی و روغنی که ممکن است از خودرو نشت کند، چسبندگی مناسب کفپوش به بستر پارکینگ و همچنین عدم لغزندگی کفپوش در کف پارکینگ، طور عمر مناسب، قابلیت تمیز شدن خوب و قیمت تمام شده مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب بهترین کفپوش برای پارکینگ موثر است. اگر میخواهید بهترین کفپوش برای پارکینگ خود را پیدا کنید فرا تر از فاکتورهای یاد شده به مساحت و میزان تردد پارکینگ و نیز زیبایی مورد نیاز توجه کنید. بهترین کفپوش برای پارکینگ های کوچک و متوسط کفپوش اپوکسی است.

محصول پیشنهادی: پوشش ضد حریق

در پارکینگ هایی که کف براق و آینه ای مورد توجه قرار میگرد بهترین کفپوش برای پارکینگ اپوکسی خواهد بود. برای مراکز پر تردد تر بهترین کفپوش پارکینگ پلی یورتان معرفی میگردد. کفپوش پلی یورتان به دلیل مقاومت سایشی بسیار زیاد بهترین کفپوش برای پارکینگ های پر تردد می باشد. اما برای ساختمان های بسیار بزرگ به دلیل امکان اجرای سریع و گسترده و مقاومت سایشی بسیار بسیار بالا که در این نوع از ساختمان ها اهمیت بسیار بالا دارد و هزینه های نگهداری حداقلی بهترین کفپوش برای پارکینگ پلی یوریا خواهد بود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *