اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی

اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی از چه مزایایی برخوردار می باشد؟

اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی باعث جلوگیری از فرو ریختن آن در اثر افزایش دما میشود. پوشش ضد حریق به شما این امکان را میدهد تا زمان کافی برای فرار از آتش داشته باشید و همچنین به آتش نشان ها نیز کمک میکند تا بتوانند با داشتن زمان کافی، خدمات خود را ارائه دهند. پوشش ضد حریق باعث میشود تا دمای قسمت های مهم ساختمان در مدت زمان مشخصی کنترل شود و همچنین مانع کاهش مقاومت، ریزش فولاد و تخریب میشود. پوشش ضد حریق باعث میشود که سیستم فعال و غیر فعال در زمان آتش سوزی مکمل یکدیگر باشند.

اجرای پوشش ضد حریق جزئی از اساسی ترین تجهیزات ساختمانی محسوب میشود که در ساختمان سازی به کار میرود. پوشش ضد حریق مانع تخریب ساختمان در زمان آتش سوزی میشود و همچنین زمان کافی را در اختیار آتش نشان ها قرار میدهد تا بتوانند خدمات خود را انجام دهند. مدت زمانی که پوشش ضد حریق میتواند از ساختمان در برابر آتش سوزی محافظت کند با ساختار ساختمان شما که بتنی باشد یا فولادی ارتباط دارد. همچنین به شکل ساختمان، نوع کاربری ساختمان، میزان مواد قابل اشتغالی که در ساختمان به کار رفته است، نوع آتش سوزی، مقدار مسافت ساختمان تا ایستگاه آتش نشانی و به زمانی که آتش سوزی اتفاق می افتد نیز بستگی دارد.

 

مزایای اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی

 

اجرای پوشش ضد حریق باعث افزایش مقاومت ساختمان در برابر آتش سوزی می شود. پوشش ضد حریق همچنین منجر به این میشود تا دمای قسمت های ساختمان به اندازه ای نرسد که باعث فرو ریختن آن شود. اجرای پوشش ضد حریق در ساختمان هایی که صنعتی و مهم هستند و در اماکنی که با تجمع زیادی مواجه هستند از اهمیت زیادی برخوردار است. پوشش ضد حریق میتواند مانع ایجاد آسیب های جدی شود و همچنین کمک میکند تا سازه ها تعادل خود را حفظ کنند.

اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی به چه صورت می باشد؟

اجرای پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی باعث میشود تا ساختمان تعادل خود را حفظ کند و در مقابل آتش سوزی بسیار مقاوم باشد. پوشش ضد حریق را هم میتوان بر روی ساختمان های نو ساخت و هم بر روی ساختمان های قدیمی اجرا کرد. با استفاده از این روش، ستون ها و تیرهای مهم ساختمان با استفاده از پوشش ضد حریق برای حفاظت از قاب های سازه ای در مقابل آتش سوزی پوشش داده میشوند. در بعضی از مواقع، دیوارها، سقف ها و کف نیز عایق سازی میشوند. فولادهای سازه ای از خمیدگی حدود ۵۰۰ درجه سانتی گراد برخوردار می باشند و بدون استفاده از پوشش ضد حریق، نصف مقاومت آنها در دمای ۵۰۰ درجه سانتی گراد از بین می رود.

اگر از پوشش ضد حریق در سازه های فولادی استفاده نشود، در مقابل آتش سوزی بسیار آسیب پذیر می باشند. اگر از پوشش ضد حریق استفاده نشود، فلز آهن در کمتر از ده دقیقه بعد از حریق به دمای ۵۰۰ درجه می رسد که باعث ایجاد خمیدگی می شود و نیمی از مقاومت خود را از دست میدهد. در ساختمان هایی مانند نیروگاه ها لازم است تا سازه با استفاده از پوشش ضد حریق مقاوم سازی شود زیرا در این نوع ساختمان ها، احتمال خطر آتش سوزی بسیار بالا میباشد.

 

 

جدول مقاومت پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی
مقاوم در برابر حریق(دقیقه)ضخامت پوشش ضد حریق بر عرشه های فولادی (cm)
۶۰ دقیقه۱٫۳ cm
۹۰ دقیقه۲ cm
۱۲۰ دقیقه۲٫۷ cm
۱۸۰ دقیقه۴ cm

 

 

مقالات پیشنهادی:

پوشش ضد حریق پایه معدنی

عایق ضد حریق برای سازه ها

کاربرد مواد پاششی معدنی ضد حریق و مزایای آن

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *