کفپوش انبار چیست؟

کفپوش انبار بصورت مایع یکنواخت روی سطح ریخته میشود و تمام سطح را می پوشاند. ضخامت این نوع کفپوش تقریبا نیم تا پنج میلی متر متغیر است. از ویژگی های دیگر کفپوش انبار ایستا پلیمر شریف این است که دارای مقاومت و کیفیت بالا در برابر بارهای سنگین و همچنین داشتن ظاهری شفاف و زیبا است. کفپوش اپوکسی بر روی انواع کف های ساختمانی از جمله بتن، سیمان، سنگ و فلز قابل استفاده است.

در انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی و بهداشتی و مکان های ورزشی از انواع کفپوش ها استفاده میشود. با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف صنعتی و ساختمانی صورت گرفته است، انواع کفپوش ها تولید شده اند. کفپوش اپوکسی انبار یکی از انواع کفپوش ها است. کفپوش اپوکسی انبار نوعی کفپوش بدون درز است و بصورت یکنواخت روی سطح قرار میگیرد.

 

ویژگیهای کفپوش انبار مناسب

کفپوش اپوکسی انبار یکی از بهترین گزینه های مناسب برای انبار میباشد. با توجه به اینکه حمل ونقل و رفت و امد در انبار بالا میباشد باید پوشش کف انبار با کیفیت و مقاومی تهیه نمود. برای راهنمای در انبار از خطوط خط کشی شده استفاده میکنند این خطوط بیانگر حمل نقل راحت لیفتراک ها و بسته بندی کالا ها میباشد. خط کشی را روی کفپوش تیره تر انجام دهید زیرا باعث میشود کفپوش ها همیشه تازه تر و نو بماند.

 

ویژگی کفپوش انبار

 

ویژگی های کفپوش انبار مناسب بسیار است و میتواند بهره وری خاص خود را داشت باشد. از جمله ویژگی های کفپوش انبار عبارت اند از:

  1. افزایش سرعت حمل و نقل و جابجایی
  2. حفظ کیفیت و طول عمر بالا
  3. مقاوم در برابر هر گونه ساییدگی
  4. تمیز کردن راحت
  5. کم هزینه
  6. استحکام مکانیکی بالا
  7. مقاوم در برابر ضربه و فشار

 

کفپوش اپوکسی از چه موادی تشکیل شده است؟

کفپوش انبار از نوعی رزین بنام رزین اپوکسی ساخته شده اند؛ قبل از استفاده حالت مایع دارد و پس از استفاده با واکنش های شیمیایی که در آن رخ میدهد بصورت لایه ای جامد و با دوام روی سطح تشکیل میشود. این کفپوش ها در مکان های مختلفی مانند فضا های صنعتی ، تجاری، منازل، استخرها، بیمارستان ها و سالن های ورزشی و آرایشی قابل استفاده هستند.

کفپوش انبار کاربرد و ویژگی منحصر به فرد خود را در مکان هایی که استفاده میشوند، دارند؛ مثلا کفپوش های اپوکسی در بیمارستان ها ضد باکتری هستند؛ در پارکینگ ها مقاومت بالایی در برابر فشار و سنگینی دارند؛ همچنین این کفپوش های ورزشی مقاومت بالایی در برابر سرخوردگی دارند.

 

مزایای کفپوش اپوکسی

 

مزایای کفپوش اپوکسی

این کفپوش ها به راحتی شسته میشوند و میتوان به دفعات بالایی آن را شستشو داد.

پوشش انبار بصورت صاف و یکنواخت هستند به همین دلیل روشنایی فضا را افزایش می دهند و بر نور محیط تاثیرگذار هستند؛ همچنین در برابر اسید و باز مقاوم هستند و در برابر آتش سوزی، نفوذ آب و نفت مقاومت بالایی دارد.

کفپوش های اپوکسی ایمنی بالایی دارند و اثرات سمی نخواهند داشت و میتوان آنها را ترمیم کرد. از دیگر ویژگی های آنها اینکه مقاومت کف را در برابر فرسایش افزایش می دهند.
کفپوش ها انواع مختلفی دارند که بر اساس استفاده هایی که از فضای مورد نظر میشود نوع کفپوش را انتخاب میکنند در ادامه به معرفی بعضی از آنها می پردازیم.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک:

از کفپوش انبار در مکان هایی که مواد منفجره و یا مواد اشتعال زا وجود دارد استفاده میشود و ویژگی این کفپوش ضد جرقه بودن آن است.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو:

این پوشش در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و از جنس رزین اپوکسی است و همچنین قابلیت شستشو دارد. این کفپوش را میتوان در منازل مسکونی، سالن های آرایش و هتل ها بکار برد.

کفپوش اپوکسی صنعتی نیز در کارخانه ها بکار می رود. ضخامت کفپوش صنعتی را با توجه به حجم ترافیک و سنگینی ماشین آلات میتوان تغییر داد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *