چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است و چه ویژگی هایی دارد؟

چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است و چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله از ایستا پلیمر شریف به این موضوع میپردازیم. بسیاری از مجتمع های تجاری و ادارات مختلف که دارای رفت و آمد بسیاری هستند و عبور و مرور وسایل نقلیه در پارکینگ هایشان بسیار زیاد است در پی یافتن کفپوش هایی هستند که هم دوام و استحکام خوبی داشته باشد و هم از لحاظ مالی مقرون به صرفه باشد، ما در این مقاله به دنبال پاسخی برای اینکه چرا کفپوش اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است، می باشیم.

چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است و چه ویژگی هایی دارد؟

کفپوش اپوکسی پوششی پلیمری و مهندسی است که روی سطوح مختلف مانند بتن و یا موزائیک کشیده می شود اما روی آسفالت چهره خوبی ندارد.
اپوکسی پارکینگ بسیار مستحکم تر و بادوام تر از پلی یورتان پارکینگ است و در پارکینگ هایی که وسایل نقلیه بسیار سنگین در رفت و آمد هستند عملکرد بهتری دارد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ با توجه به دوام و مقاومتش در برابر انواع فشارها و ضربات، می تواند انتخابی مناسب برای انواع پارکینگ های کارخانجات و مجتمع های تجاری، منازل و انبارها باشد.
این کفپوش به دلیل خواص و مواد تشکیل دهنده خود سطحی صاف و صیقلی ایجاد می کند که از لایه های زیرینش در برابر فرسایش و آسیب محافظت می کند.
چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است ؟ کفپوش اپوکسی پارکینگ وزن های بالای پنج تن را می تواند تحمل کند بدون اینکه آسیبی ببیند و خدشه ای به آن وارد شود.
البته قبل از اجرای این کفپوش باید زیرساخت ها و پیش نیازهایش مانند تعمیر و مرمت لایه های زیرین کف انجام شود تا کفپوش اپوکسی به صورت یک دست و یکپارچه روی کف قرار بگیرد.

چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است و چه مزایایی دارد؟

اپوکسی پارکینگ در زمان اجرا حساسیت کمتری از خود نشان می دهد و زیاد به آب حساس نیست در صورتی که پلی یورتان در زمان اجرا بسیار حساس بوده و باید با احتیاط اجرا شود.
چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است اپوکسی پارکینگ دارای عمر بالایی است و به راحتی قابل شست و شو می باشد و زمانی که در پارکینگ ها استفاده می شود گرد و غباری در هوا پخش نمی کند.
این نوع کفپوش نمی تواند خیلی راحت توسط موادی مانند روغن ها، کربنات ها، مواد اسیدی، برف و یخ لاستیک های وسایل نقلیه آسیب ببیند.
چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است ؟ زیرا این نوع کفپوش زمانی که برای پارکینگ ها استفاده می شود به راحتی می تواند وزن های سنگین را تحمل کند و از لغزش و لیز خوردن وسایل جلوگیری کند.
اپوکسی پارکینگ از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و در طرح های مختلفی به بازار ها عرضه می گردد که به راحتی می توان خطوط رنگی و خط کشی ها را روی آن طراحی کرد.
چرا اپوکسی پارکینگ مقرون به صرفه است ؟ قابل ذکر است که چون اپوکسی سطحی صاف و صیقلی ایجاد می کند، می تواند در مصرف انرژی برق نیز صرفه جویی کند چون سطح بازتابنده ای دارد و نور را منعکس می کند و فضا را روشن تر جلوه می دهد.
اپوکسی می تواند به عنوان کفپوشی بسیار مناسب برای پوشش سالن های کارخانجات و صنایع خودروسازی، پادگان های نظامی سالن های بیمارستان ها، صنایع داروسازی و کارخانه های مواد شوینده باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *