کفپوش مناسب رستوران

کفپوش مناسب رستوران یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون رستوران میباشد. همانطور که دکوراسیون داخلی رستوران از اهمیت بالایی برخوردار است، کفپوش رستوران از این قاعده مستثنا نمیباشد. بسیار مهم است که در انتخاب کفپوش رستوران دقت زیادی به خرج برود. زیبایی، مقاومت بالا و سهولت نگهداری و شست و شو از جمله ویژگی‌ های کفپوش مناسب رستوران میباشند.

مشخصات کفپوش مناسب رستوران

در هنگام انتخاب کفپوش مناسب رستوران نکات متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. کفپوش آشپزخانه صنعتی یا رستورانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از این موارد از اهمیت بیشتری برخوردارند، به همین دلیل توجه به آنها بسیار ضروری است. در این بخش این موارد را به طور خلاصه بررسی میکنیم:

مقاومت بالا : رستوران ها از جمله مراکز پرتردد به شمار می روند. بنابراین کفپوش مورد استفاده در آنها باید از مقاومت سایشی مناسبی برخوردار باشد. همچنین کفپوش رستوران باید به خوبی در برابر تغییرات دما، نشت روغن و یا دیگر مایعات مقاومت کند.

نصب آسان : بهتر است که کفپوش رستوران به راحتی نصب و راه اندازی شود. به این ترتیب و در صورت لزوم تعمیر و بازسازی آن به راحتی انجام میشود.

سهولت نگهداری و شستشو : بهترین کفپوش ها معمولا به راحتی تمیز میشوند. درباره کفپوش رستوران این نکته از اهمیتی حیاتی برخوردار است. همچنین کفپوش مناسب رستوران باید به خوبی در برابر آب و مواد شوینده دوام داشته باشد تا در اثر شستشوی مکرر آسیب نبیند.

عدم لغزندگی : این نکته نیز اهمیت زیادی دارد. در یک رستوران از مشتری ها گرفته تا کارکنان همه به صورت مداوم در حال رفت و آمد هستند، بنابراین کفپوش رستوران نباید لغزندگی داشته باشد.

آشنایی با کفپوش مناسب رستوران

برای پوشش کف رستوران از مواد و مصالح مختلفی استفاده میشود، ولی برخی از کفپوش ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. در این بخش با چند کفپوش رستوران پرکاربرد آشنا می شویم:

  • سنگ طبیعی: سنگ طبیعی یکی از گزینه های مورد استفاده برای کفپوش رستوران هاست. ظاهر زیبا و طبیعی سنگ موجب شده که همچنان به عنوان یک کفپوش مجبوب مورد استفاده قرار بگیرد. البته به دلیل هزینه های بالای خریداری و نصب سنگ و نیز آسیب پذیری آن، برای استفاده در رستوران توصیه نمیشود.
  • وینیل: وینیل هم یک کفپوش محبوب برای رستوران هاست. نمیتوان گفت که بهترین گزینه است، ولی به راحتی نصب میشود و بسیار زیباست. قیمت مناسبی دارد و میتواند تا حدی در برابر گرما، ساییدگی و لک مقاومت کند.
  • کاشی سرامیک: سرامیک یکی از متداول ترین کفپوش هایی است که از گذشته تا کنون در رستوران ها به کار می رود. دوام و طول عمر مناسبی دارد و به راحتی تمیز میشود. البته در برابر ضربه آسیب پذیر است و لغزندگی دارد، بنابراین بهتر است در کف آشپزخانه رستوران مورد استفاده قرار نگیرد.
  • اپوکسی: کفپوش اپوکسی را میتوان به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در رستوران ها معرفی کرد. نصب آن ساده و به سرعت انجام میشود. طول عمر بالایی دارد و حتی با وجود چربی و رطوبت نیز لغزنده نیست. به دلیل عدم وجود درز در کفپوش اپوکسی، احتمال آلودگی آن بسیار اندک است. ضمن این که مقاومت بالایی در برابر حرارت، مواد شیمیایی و آسیب‌ های فیزیکی دارد.

در میان این گزینه ها، کفپوش اپوکسی بیش از سایرین به عنوان یک کفپوش مناسب رستوران مطرح است. میتوان گفت کفپوش اپوکسی به دلیل مزیت هایی که دارد مناسب ترین گزینه برای استفاده در رستوران هاست. به همین دلیل در حال حاضر شاهد استفاده بیش از پیش از این کفپوش در رستوران ها می باشیم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *