رنگ اپوکسی ضد اسید

رنگ اپوکسی ضد اسید

رنگ اپوکسی ضد اسید عبارت است از رنگ اپوکسی که مناسب برای مصارفی است که نیاز به پوشش ضد اسید داریم. یکی از مناسب ترین پوشش ها برای پوشش دهی سطوح برای افزایش مقاومت در برابر مواد شیمیایی، اسیدی و خوردگی استفاده از رنگ اپوکسی ضد اسید است. یکی از ویژگیهای کفپوش اپوکسی و پلی یورتان خاصیت ضد اسیدی این پوشش هاست که آن ها را تبدیل به پوشش های مناسبی برای استفاده در محیط های اسیدی کرده است. رنگ اپوکسی همانطور که در مقالات دیگر هم توضیح داده شد در واقع ترکیبی از رزین اپوکسی و رنگدانه های رنگی، پایدار کننده ها و براق کننده هاست. از این رو رنگ اپوکسی ضد اسید نیز میتواند پوشش مناسبی برای محیط های اسیدی و حتی قلیایی نیز باشد.

کاربردهای رنگ اپوکسی ضد اسید

از رنگ اپوکسی ضد اسید میتوان در هر محیطی استفاده کرد. به ویژه اینکه هدف از استفاده از این پوشش ها خاصیت ضد اسیدی آنها باشد میتوان از این پوششها در محیط های اسیدی استفاده کرد. استفاده از رنگ اپوکسی ضد اسید در مخازن نیز از دیگر کاربرد های این کفپوش هاست که میتواند پوشش بسیار مناسبی برای مخازن باشد تا مخازن دچار خوردگی نشوند و مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی، اسیدی و بازی پیدا کنند.

از دیگر کاربردهای رنگ اپوکسی ضد اسید استفاده از این پوشش ها در لایه میانی و نهایی سیستم های پوششی است که نیاز است که این پوشش ها از تاسیسات صنعتی در مقابل مواد شیمیایی خورنده و اسیدی محافظت به عمل آورند که جنس این تاسیسات میتواند از جنس های مختلفی همچون بتن، فولاد و … باشد.

پوشش ضد اسید اپوکسی این قابلیت را دارد که نسبت به انواع مواد شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار باشد و همچنین از مقاومت حرارتی خوبی برخوردار است به طوریکه تحمل دمای تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد را دارد.

 

3 پاسخ
 1. Matfreemi
  Matfreemi می گوید

  پوشش اپوکسی بسیار عالی هست و اگر واقعا اپوکسی ضد اسید هم وجود داشته باشه بسیاری از هزینه ها رو کاهش میده
  ممنون از شما

  پاسخ
 2. الهام
  الهام می گوید

  واقعا جالب هست، فکر نمیکردم اپوکسی اینقدر ویژگیها و کاربرد خاص داشته باشه

  پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *