کفپوش اپوکسی متالیک

کفپوش اپوکسی متالیک

کفپوش های اپوکسی انواع مختلفی دارد. کفپوش اپوکسی متالیک در واقع پوشش اپوکسی می باشد که رنگدانه متالیک به آن اضافه میشود. به عبارت دیگر رنگدانه های کوچک و تقریبا شبیه به یک رزین اپوکسی مخلوط شده و پس از آن به کف یا بستر ریخته می شوند. هنگامی که این رنگدانه ها با یک قلم یا غلتکی آغشته می شوند، آنها را جمع می کنند، جدا می کنند، پیچش می دهند و روشن می شوند تا نور را در زاویه های مختلف بازتاب دهند.

در نهایت، اپوکسی سخت می شود و رنگدانه های متالیک در چند جای متفاوت تجمع می یابد و یک ظاهر سه بعدی و یکنواخت ایجاد میکند. روش نصب ظاهر نهایی کف را مشخص می کند و بخش مهمی در دستیابی به ظاهر مورد نظر است. کفپوش اپوکسی متالیک با ظاهری خیره کننده است. این نوع کفپوش ها به دلیل زیبایی و جذابیت در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد.

جذابیت کفپوش اپوکسی متالیک

در واقع این نوع کفپوش منحصر به فرد دید سه بعدی را ایجاد می کند. علاوه بر جذابیت این نوع کفپوش باید مقاومت و دوام بالای آن را مدنظر داشت. بنابراین در موارد پر تردد و سنگین مانند پوشش پارکینگ ها نیز قابلیت اجرا دارد. نگهداری و تمیز کردن و نصب سریع نیز از مزایای آن است. در مکان هایی که مواد شیمیایی زیاد به کار برده میشود نیز از این نوع می توان استفاده کرد زیرا مقاومت شیمیایی بالایی دارد. هزینه نصب آن نیز کم می باشد. بدون درز، ضد میکروب، مقاوم در برابر لغزندگی است.

رنگدانه های متالیک یک رنگ درخشان و منعکس کننده ایجاد میکند. و حالت عمق و حرکت را ایجاد میکند. رنگ های منحصر به فردی که در این نوع کفپوش به کار می رود متنوع است که به معرفی آنها می پردازیم.

انواع کفپوش اپوکسی متالیک

مشتری بسته به سلیقه شخصی می تواند انواع آن را انتخاب کند که به شرح زیر است:

 

  • گلوله نقره ای
  • گلدان مس
  • زمین قهوه ای
  • بمب های گیلاس
  • طلایی
  • آبی درخشان

 

بر روی کف تیره رنگ پوشش متالیک ویژگی بازتابندگی عالی را دارد و جلا و زیبایی خاصی به کف می بخشد. باید در نظر داشت برخی رنگ های متالیک مانند آبی، نقره ای و سفید یخبندان اگر پایه سیاه و یا سفید نداشته باشد کاربری و زیبایی نخواهد داشت.

 

 

پوشش متالیک دارای سه جز است

۱- جزء رزین

۲- سخت کننده

۳-رنگدانه متالیک

رنگدانه متالیک به شکل خمیر و پودر می باشد اما شکل پودری آن بهتر است.

 

آماده سازی پوشش متالیک

برای آماده سازی پوشش متالیک ابتدا باید هر سه جز را با سرعت کم و آرام آرام مخلوط کرد. سرعت کم مخلوط کردن به این دلیل است که در صورت مخلوط کردن سریع حباب ایجاد میشود که مطلوب نمی باشد.

بعد از آماده سازی سطح و صیقل بودن کف، و عاری بودن از هر گونه گرد و غبار و چربی و همچنین اجرای پرایمر، مخلوط مذکور را با یک غلتک مورب به آهستگی و به صورت رفت و برگشتی بر روی سطح پراکنده کرده بعد از حدود ۶ ساعت سطح خشک میگردد.

نکاتی که در اجرای کفپوش اپوکسی متالیک بسیار اهمیت دارد

برخی افراد تصور می کنند هر رنگدانه را میتوان به عنوان کفپوش اپوکسی متالیک به کار برد. اما در برخی رنگدانه ها مشکل بوجود آمدن حباب مطرح است که اگر به عنوان کفپوش استفاده شود خود یک مشکل اساسی است. پس هر رنگدانه فلزی را نمیتوان به کار برد.

در صورتی که افراد علاقمند به اجرای کفپوش اپوکسی متالیک باشند از افراد کارشناس در این زمینه باید مشاوره گرفته شود.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *