با مزایای کفپوش اپوکسی آشنا شوید

آشنایی با مزایای کفپوش اپوکسی

مزایای کفپوش اپوکسی که نوعی پلیمر است پوششی شیمیایی و مهندسی است که روی سطوح مختلف مانند بتن و یا موزائیک کشیده می شود، انواع این کفپوش برای مکان های مختلف استفاده می شود و به همان دلیل باید دارای فواید و مزایای زیادی باشد، ما نیز در این مقاله به معرفی انواع مزایای کفپوش اپوکسی می پردازیم.

این کفپوش محکم و با دوام است و برای کف سالن های تمام مراکز داروسازی، پتروشیمی، حمل و نقل، بیمارستان ها، سالن های ورزشی، کارخانه های مواد شیمیایی، رنگرزی و … استفاده می شود.

معرفی مزایای کفپوش اپوکسی

در بازار انواع کفپوش های مختلفی موجود است اما قیمت کفپوش اپوکسی یکی از مقرون به صرفه ترین و با دوام ترین آنها است که دارای مزایای زیادی نیز می باشد.

انواع کفپوش های اپوکسی دارای رنگ های مختلفی می باشند، به طوری که انواع این کفپوش ها در بیش از ۴۰۰ رنگ مختلف مورد استفاده مردم و مکان های مختلف قرار می گیرد.

این کفپوش بسیار فشرده و مقاوم است و به همین دلیل برای انواع کارخانجاتی که دارای دستگاه های سنگین میباشند و ماشین آلات سنگین به طور مداوم در سالن هایشان در حال عبور و مرور می باشند، مناسب است و هیچ گونه آسیبی به کفپوش وارد نمیشود.

از دیگر فواید کفپوش اپوکسی  می توان به عدم نفوذپذیری آب و مواد شیمیایی به درون آن و انواع گرد و غبار موجود در فضا اشاره کرد که می تواند مزیت بسیار خوبی برای مراکزی مانند درمانگاه ها و بیمارستان ها که باید دور از هر گونه آلودگی و باکتری باشند، مناسب باشد.قابل ذکر است که انواع این کفپوش ها بسیار سبک و کم حجم هستند و در زمان اجرا، کارگران کار راحتی را در پیش دارند.

معرفی مزایای کفپوش اپوکسی

انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان با تمام مواد شوینده قابل شست و شو هستند و در برابر مواد روغنی، اسیدی، آب و نمک مستحکم هستند و با آنها حل نمی شوند و از عمر و دوام آنها کاسته نمیشود.

ناگفته نماند که این کفپوش ها دارای هیچ گونه درز و شکافی نمیباشند و کاملا یک دست هستند به همین دلیل عمر طولانی و بدون هیچ گونه برآمدگی و باز شدن دارند.

قابل ذکر است که عدم وجود درز و شکاف در این کفپوش ها سبب میشود که مراکز درمانی خیلی راحت و با تمام سرعت بتوانند ویلچرها و تخت های بیماران را جا به جا کنند، استفاده از این کفپوش ها هیچ گونه امکان لیز خوردن را برای این افراد ایجاد نمیکند.

این کفپوش ها در مقابل فشارها و ضربه ها مقاوم هستند و وزن حدود پنج تا شش تن را بدون اینکه آسیبی ببیند، میتوانند تحمل کنند.

این کفپوش ها در طرح های مخلتف نیز موجود هستند و مراکز درمانی خیلی راحت می توانند انواع خط کشی ها را روی آنها انجام دهند.

انواع این کفپوش ها با داشتن مواد تشکیل دهنده مناسبی، دارای سطحی صاف و براق می باشند که لایه رویه از لایه های میانی در برابر هر گونه فرسودگی محافظت می کند و به همین دلیل می توان از آنها در هتل ها و سالن های کنفرانس نیز استفاده کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *