انواع کفپوش زمین بازی

راه اندازی انواع کفپوش زمین بازی با توجه به کفپوش زمین بازی یک امر الزامی است. به طور کلی زمینهای بازی با توجه به نوع کاربرد و محل واقع شدنشان، به صورتهای مختلف ساخته میشوند و ممکن است از کفپوشهای متفاوتی برای آنها استفاده شود. ولی هر کفپوش برای هر زمین بازی مناسب نیست.

علاوه بر این برای ساخت یک زمین بازی، باید به بودجه مورد نظر خود نیز در انتخاب کفپوش محوطه بازی کودکان دقت داشته باشید. در ادامه این مطلب همراه ایستا پلیمر شریف باشید تا به معرفی برخی از مرسوم ترین کفپوشهای زمین بازی بپردازیم.

آشنایی با انواع کفپوش زمین بازی

کفپوش زمین بازی بچه ها ممکن است تفاوت های زیادی داشته باشد که هر کدام برای موقعیت هایی خاص مناسب تر هستند. برخی از این کفپوشها عبارتند از:

۱٫ چمن مصنوعی

چمنهای مصنوعی را میتوان رایجترین نوع کفپوش زمین ورزشی و بازی دانست که همگی با آن آشنا هستیم. این نوع کفپوش زمین بازی مزایای بسیاری دارد. از جمله این که سطح آن نسبتاً نرم و راحت است به طوری که بچهها میتوانند روی آن بنشینند یا دراز بکشند.

کفپوش چمن مصنوعی

همچنین نیازی به رسیدگی، کاشت دوباره و …ندارد، گِلی نمیشود و از همه مهمتر ظاهر جذاب آن است که میتواند کودکان را به بازی و فعالیت ترغیب کند. شاید از جنبه اقتصادی اجرای این کفپوش زمین بازی هزینه بر باشد اما تا سالیان سال ماندگار هستند.

۲٫ سنگفرش بلوک

یکی دیگر از انواع کفپوش زمین بازی سنگفرس بلوک میباشد که استفاده از این سنگفرش ها برای مکان های پرتردد میتواند بسیار هوشمندانه باشد. به همین دلیل در بسیاری از موارد از سنگفرش بلوک به عنوان کفپوش زمین بازی پارک استفاده میشود.

البته این نوع کفپوش برای تمام قسمت های یک زمین بازی مناسب نیست اما میتوان برای جدا کردن بخش های مختلف پارک و یا برای مشخص کردن محل پیادهروی از آن استفاده کرد. کفپوش های بلوکی را میتوان با کمترین دردسر و البته با هزینه های پایین مورد استفاده قرار دارد.

۳٫ ترکیب رزین و سنگریزه

یکی از خلاقیت های خوبی که برای ساخت و اجرای کفپوش زمین بازی مورد استفاده قرار گرفته، بکارگیری همزمان رزین و سنگریزه یا شن است.

این نوع از انواع کفپوش زمین بازی در واقع ترکیبی از سنگریزه های متراکم و رزین پلی اورتان هستند که در مجموع سطحی مقاوم و در عین حال متخلخل را میسازند. از جمله مزایای این نوع کفپوش این است که آب و رطوبت را در خود نگه نمیدارد و همچنین سطح آن به گونه های است که ویلچر به راحتی روی آن حرکت میکند.

۴٫ مالچ لاستیکی

یکی دیگر از انواع کفپوش زمین بازی، مالچ لاستیکی است که شاید اسم آن را نشنیده باشید اما بدون شک بارها آن را دیده اید. از خصوصیات این نوع کفپوش این است که سطحی جامد اما نرم دارد. مالچ لاستیکی در واقع قطعه های لاستیک بازیافت شده است که به وسیله پوشش پلی اورتان به هم چسبیده اند.

این کفپوش ها ظاهر بسیار جذابی دارند و از جهتی شبیه پوسته های درخت هستند. نکته مثبت دیگر درباره کفپوش مالچ لاستیکی این است که در رنگهای مختلف عرضه میشود. به دلیل نرم بودن این کفپوشها، لازم نیست نگران آسیب دیدن بچه ها هنگام زمین خوردن باشید.

۵٫ تاتامی

بدون شک نام این کفپوش ها را زیاد شنیده اید. تاتامی در اصل نام نوعی کفپوش سنتی چینی است که در ایران به عنوان کفپوش زمین بازی مورد استفاده قرار میگیرد.

البته تاتامی زمین بازی از جنس فوم EVA است و با کفپوش های چینی تفاوت دارد. این نوع کفپوش، بسیار نرم، ارتجاعی و منعطف است. به همین دلیل از آسیب دیدن کودکان جلوگیری میکند.
برای کسب اطلاعات تخصصی در زمینه انواع کفپوش زمین بازی میتوانید از راهنمایی کارشناسان ما در مجموعه بزرگ ایرانیان ایستا پلیمر شریف استفاده نمایید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *