مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

در این مقاله قصد داریم به مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان بپردازیم. کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان به صورت گسترده ای در صنایع مختلف مورد توجه قرار گرفته اند. مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان بحثی جذاب در این حوزه پوشش های ترموست می باشند. به صورت کلی پیشنهاد استفاده از نوع کفپوش توسط بخش مهندسی شرکت ها و با توجه به شرایطی که کارفرما از محل قصد بهره برداری دارد صورت می گیرد.

مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان از منظر کاربری

انتخاب کفپوش اپوکسی و یا پلی یورتان تا حد زیادی تحت تاثیر کاربری قرار دارد. به صورت کلی در سالن ها یا سوله هایی که کاربری سنگین و فوق سنگین صورت میگیرد، کفپوش اپوکسی به دلیل سختی بالاتر و مقاومت فشردگی بالاتر انتخاب برتری نسبت به پلی یورتان می باشد. این درحالیست که کفپوش پلی یورتان با توجه به نرمی ذاتی بالاتر دارای مقاومت خش پذیری و ضربه پذیری بالاتری در مقایسه با کفپوش اپوکسی می باشد و کاربرد بسیار زیادی در پارکینگ ها و سالن هایی با کاربری سبک دارد. بعضی از تولید کنندگان ادعا میکنند که مقاومت خش پذیری کفپوش پلی یورتان ۳ برابر مقاومت خش پذیری کفپوش اپوکسی می باشد.  انعطاف پذیری بالاتر کفپوش پلی یورتان در مقایسه با کفپوش اپوکسی در درجه حرارت های پایین زمینه استفاده از این پوشش ها را در سالن های سردخانه فراهم آورده است.

 مقایسه مقاومت به رطوبت کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

به صورت کلی در مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان ، پلی یورتان ها نسبت به اپوکسی ها جذب آب و یا رطوبت بالاتری دارند. این مهم شامل زمان اجرا و زمان بهره برداری می شود. از این رو، در محل هایی که حجم بالایی از رطوبت در محیط کاربری وجود دارد، کفپوش های اپوکسی گزینه مناسب تری می باشند.

مقایسه روش اجرایی کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

اجرای کفپوش پلی یورتان امری حساس بوده و نیازمندی تیمی مجرب می باشد. این درحالیست که اجرای کفپوش اپوکسی بسیار ساده تر بوده و تیم اجرایی به راحتی می توانند با ضخامت های مختلف پوشش مربوط را اجرا نمایند. در صورتیکه در حین اجرای کفپوش پلی یورتان رطوبت عامل غالبی باشد، پوشش نهایی دچار حجم بالایی از تاول زدگی میشود. پلی یورتان ها مدت زمان کوتاهی برای بهره برداری نیاز دارند این در حالیست که کفپوش های اپوکسی حداق یک هفته نیاز دارند تا بتوانند به درصد بالایی از سختی خود برسند.

مقاومت شیمیایی و حرارتی کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

برای مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان رفتار های متفاوتی را در برابر یک ماده شیمیایی از خود نشان می دهند. برای مثال کفپوش پلی یورتان یک گزینه بسیار مناسب در صنایع غذایی (تولید لبنیات) می باشند که تماس زیادی با اسیدلاکتیک دارا می باشند. کفپوش های اپوکسی در چنین شرایط مشمول خوردگی شده و زرد می شوند. این درحالیست که در صنایعی که کار زیادی با اسید سولفوریک می شود، کفپوش های اپوکسی گزینه بهتری می باشد. امروزه بسیاری از صنایع باتری سازی از کفپوش های اپوکسی به عنوان پوشش کف سالن و انبار ها استفاده می کنند.

محصول پیشنهادی: پوشش ضد حریق

مقاومت نوری (UV) کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

مقاومت نوری کفپوش های پلی یورتان به صورت کلی به دلیل ساختار شیمیایی

مقایسه قیمت کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

امروزه مباحث اقتصادی بسیار مهم بوده و قیمت تمام شده کفپوش ها برای کارفرما امری حساس می باشد. در مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان ، قیمت گذاری تحت تاثیر عوامل متعددی می تواند باشد. در حقیقت مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان از نظر قیمت مثل مقایسه قیمت پرتقال و سیب می باشد. انتخاب مناسب نباید بر اساس قیمت اتفاق بیفتد بلکه می بایست بر اساس کاربری صورت گیرد.

محصول پیشنهادی: ماستیک پلی یورتان

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *