رزین اپوکسی

رزین اپوکسی ، چسب اپوکسی

رزین و چسب اپوکسی

چسب اپوکسی در واقع ترکیبی از رزین اپوکسی و  هاردنر است. رزین اپوکسی دارای خاصیت چسبندگی بالایی است و میتواند به بستر های مختلف به خوبی بچسبد. همچنین این رزین ها از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار هستند. به ویژه برای محیط های اسیدی و قلیایی بسیار مناسب میباشند و از مقاومت ضربه ای و کششی خوبی برخوردار هستند. چسب اپوکسی در بسیاری از قطعات کامپوزیتی که از جنس پلیمرهای الیاف کربن یا شیشه یا آرامید باشند، جایگزین بسیار مناسبی برای آلیاژهای فلزی رایج و کامپوزیت های پلی استر شیشه میباشند.

محصول پیشنهادی: پوشش ضد حریق

کاربرد رزین اپوکسی

رزین اپوکسی و چسب اپوکسی کاربردهای بسیار زیادی دارند. از جمله این کاربردها عبارتند از استفاده از رزین ها در ساخت مخزن تحت فشار، ساخت کامپوزیت های با مقاومت بالا، استفاده از رزین اپوکسی و چسب اپوکسی در صنایع ساخت هواپیما، صنایع الکتریکی، ساختمان سازی، صنایع دریایی و … میباشند که با استفاده از چسب اپوکسی و رزین اپوکسی این صنایع رشد پیدا کرده اند. همچنین در پوشش مخازن نیز کاربرد زیادی دارند.

ایرانیان ایستا پلیمر شریف توانسته است با فروش و اجرای رزین و کفپوش و اجرای کفپوش اپوکسی با بهترین کیفیت در پروژه های صنعتی بزرگی همچون کارخانجات صنعتی و سوله های بزرگ رضایت مشتریان بسیاری را در این زمینه به دست آورد.

محصول مشابه: ماستیک پلی یورتان

مزایای رزین و چسب اپوکسی

رزین اپوکسی و چسب اپوکسی به دلیل ویژگی های خاص مکانیکی خود موجب شده است که بتوان از این ماده در ساخت مواد کامپوزیتی با مقاومت بالا استفاده شود. از دیگر مزایا و کاربرد های رزین اپوکسی استفاده از این رزین ها در صنایع هواپیماسازی  و همچنین صنایع دفاع میباشد. از این رزین ها و چسب اپوکسی میتوان در مقاوم سازی بتن ها استفاده کرد. واژه بتن تقویت شده با کامپوزیت حتما با گوش شما آشناست. رزین های اپوکسی دارای مقاومت بالاتری نسبت به پلی استرهای تجاری است. رزین اپوکسی میتواند به خوبی شکل قالب را به خود بگیرد. از این رو میتوان از آن در ساخت وسایل تزئیناتی استفاده کرد.

رزین اپوکسی شفاف

از رزین های اپوکسی شفاف میتوان در ساخت قطعات و ملزومات تزئیناتی استفاده کرد. میتوان با ریختن رزین اپوکسی در قالب وسایل تزئیناتی خاص و زیبایی را طراحی کرد و ساخت. اما باید دقت کنید به دلیل چسبندگی بالای رزین اپوکسی و چسب اپوکسی به سطوح مختلف این رزین به قالب میچسبد. پس باید قبل از ریختن رزین و چسب اپوکسی در قالب، قالب را آماده سازی کرد تا رزین به قالب نچسبد و رزین بتواند به راحتی از قالب جدا شود.

قیمت رزین و چسب اپوکسی

در کنار این همه مزایای رزین های اپوکسی، از جمله معایب چسب و رزین های اپوکسی عبارتند از قیمت بالای این محصولات نسبت به دیگر انواع رزین که گران تر میباشد. قیمت این رزین ها و چسب اپوکسی به صورت کیلویی میباشد. از دیگر معایبی که میتوان در رابطه با رزین های کفپوش اپوکسی گفت این است که این رزین ها بدون استفاده از هاردنر در واقع یک ماده شکننده و حساس به ترک خوردگی است و اصلا شکل پذیر نیست. در مقابل در اثر ترکیب این ماده با هاردنر موجب میشود که انعطاف پذیری این ماده افزایش یابد و بتوان از آن استفاده کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *