کفپوش اپوکسی دکوراتیو

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

کفپوش اپوکسی دکوراتیو از جمله محصولات ایستا پلیمر شریف است. پوشش اپوکسی نوعی رزین ترموست است که دارای خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی عالی می‌باشد. از عمده محصولات کاربردی آن کفپوش است که در انواع گوناگون وجود دارد. به دلیل ذات اپوکسی که دارای مقاومت عالی در برابر عوامل شیمیایی و شرایط جوی است و همچنین به دلیل چسبندگی بسیار خوب به سطح زیرین بتن و فلز بسیار کاربرد دارد.

مقاومت بالای کفپوش اپوکسی دکوراتیو

سطوحی مانند فلز در برابر عوامل خورنده هیچ مقاومت خوبی ندارد و خوردگی و پوسیدگی در آن رخ می‌دهد که عمر کف سازه را کاهش می‌دهد و به تعمیرات زیادی در هر دوره نیاز دارد. این موضوع سبب افزایش هزینه تعمیرات نیز می‌شود که از معایب کف فلزی است. کف‌سازی بتنی نیز به دلیل خاصیت قلیایی که دارد و در ترکیبات خود دارای ناخالصی از جنس فلز است در برابر عوامل شیمیایی مقاومت خوبی ندارد.

بنابراین نیاز است از یک نوع کفپوشی بهره برد که مشکلات ذکر شده را از بین ببرد. نوعی دیگر از کفپوش آسفالت است که در اثر گرمای شدید نرم شده و حالت مواج در اثر تغییرات دمایی پیدا می‌کند در نتیجه به تعمیرات زیادی نیاز دارد. یکی از گزینه‌های موجود کفپوش اپوکسی با ویژگی‌های ذکر شده می‌باشد. بتن‌ها بسیار سخت و شکننده هستند و در برابر سایش و ضربه مقاومت زیادی ندارد.

اما این خصوصیت در اپوکسی برطرف شده است. نوعی از کفپوش اپوکسی، کفپوش دکوراتیو است که در محیط خانگی، مهدکودک، یا محیط‌های تجاری و تفریحی اجرا می‌شود. کفپوش اپوکسی دکوراتیو شامل کفپوش‌های ابر و بادی، سه بعدی، استیکر دار و اپوکسی رنگی است که می‌توان از پیگمنت متالیک، طرح‌های سه بعدی در ترکیب رزین استفاده کرد که فضای سازی خاصی را به آن می‌بخشد در عین حال ویژگیهای فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی عالی دارد.

کفپوش سه بعدی دکوراتیو چیست؟

کفپوش سه بعدی دکوراتیو نوعی پوستر است که با لاک شفاف اپوکسی پوشش داده می‌شود. از این کفپوش برای متراژ کم می‌توان استفاده کرد. همچنین لاک اپوکسی خاصیت ضد خش بالایی ندارد و در محیط‌هایی که تردد و خش پذیری زیادی دارد نباید از این نوع کفپوش استفاده کرد. در کفپوش سه بعدی نباید رطوبت زیادی به آن برسد.

زیرا به زیر لاک نفوذ می‌کند و سبب باد کردن آن می‌شود. کفپوش استیکردار مانند کفپوش سه بعدی است اما دارای یک رنگ می‌باشد و از لحاظ قیمت کمتر است. کفپوش ابر و باد از ترکیب و پخش دو رنگ ایجاد می‌شود که هیچگاه دو سطح شبیه هم ایجاد نمی‌شود؛ زیرا به صورت رندم و غیر قابل پیش بینی پخش رنگ صورت می‌گیرد.

آن‌ها دارای دوام زیادی هستند و طول عمر بالای آن‌ها ویژگی مثبت آن است. هر چه در یک کفپوش ابر و بادی تنوع رنگ بیشتر باشد به دلیل مصرف بیشتر اپوکسی قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد. کفپوش یا پیگمنت متالیک و یا کوارتز جزء کفپوش دکوراتیو رنگی است که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه آن نسبت به دیگر کفپوش اپوکسی دکوراتیو کمتر است و دارای عمر مفید طولانی‌تری است. آنها سطوح شفاف تا مات را می‌توانند داشته باشد که بسته به سلیقه مشتری یک گزینه انتخاب می‌شود. همچنین بر خلاف کفپوش سه بعدی کاملا عایق رطوبت هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *