تولید کفپوش اپوکسی

تولید کفپوش اپوکسی

تولید کفپوش اپوکسی علاوه بر علم نیازمند تجربه فراوان نیز می باشد. برای تولید کفپوش اپوکسی باید اپوکسی خام با خواص ویژه را از پتروشیمی های خاص این منظور تهیه کرد و با فرموله کردن اپوکسی خام توسط افزودنی های ویژه از جمله مواد ضد خش کننده، مواد مقاوم کننده به تابش آفتاب، مواد بهبود دهنده خواص فشاری، مواد اصلاح کننده گرانروی، مواد اصلاح کننده چسبندگی به سطح، مواد اصلاح کننده زمان پخت و سخت شدن و بسیاری دیگر از افزودنی ها کفپوش اپوکسی تولید می گردد. استفاده و انتخاب نوع مناسب افزودنی نیازمند به علم و دانش دارد که در اختیار تمام افراد نیست و البته میزان استفاده از افزودنی ها عمدتا بر اساس تجربه به دست می آید و بسته به کاربری، محل استفاده از کفپوش و بسیاری دیگر از پارامترهای اجرایی دارد که به طور معمول پروژه به پروژه ممکن است متفاوت باشد. همچنین برای پروژه هایی که کفپوش اپوکسی به صورت چند لایه اجرا میگردد لایه های مختلف اپوکسی نیازمند خواص متفاوت می باشد که باید برای هر لایه اپوکسی با خواص مناسب تولید گردد.

کیفیت تولید کفپوش اپوکسی

ابتدای هرچیز بستگی به استفاده ای اپوکسی خام با کیفیت و افزودنی های مناسب دارد. برای تولید کفپوش اپوکسی با کیفیت باید مواد اولیه با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب با دقت فراوان انتخاب گردد تا بتوان کیفیت مناسب را با قیمت رقابتی در اختیار مشتری قرار داد. همچنین استفاده از افزودنی های مناسب نیاز به مهارت دارد.

مقاله پیشنهادی: اجرای کفپوش اپوکسی

باید توجه داشت که تمامی افزودنی ها کاملا با هم سازگار نیست و برای رسیدن به حداکثر کیفیت ممکن باید ترکیبی دقیق از افزودنی ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین استفاده از دستگاه های تست کیفیت در فرایند تولید کفپوش اپوکسی الزامی می باشد. هرچند که استفاده از آزمون های کیفیت سنجی معمول کافی نیست و فقط با آزمون های طولانی مدت در شرایط واقعی است که کیفیت واقعی کفپوش اپوکسی سنجیده می شود. تولید کنندگان با سابقه و خوش نام با استفاده از آزمون های طولانی مدت به تجارب و علم کافی برای تولید بهترین کیفیت کفپوش اپوکسی می رسند و همواره در تلاش برای بهبود کیفیت محصول تولیدی می باشند.

1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *