کف سازی به روش اپوکسی

کف سازی به روش اپوکسی

کف سازی به روش اپوکسی چگونه است؟

کف سازی به روش اپوکسی یعنی داشتن کف کاملا مسطح، یکپارچه، زیبا و تمیز با رنگ های متمایز. برای داشتنی کف پوشی کاملا مسطح و زیبا عملیات کف سازی باید از زیر ساخت شروع گردد. در مرحله اول نیاز به ساخت کف بتونی کاملا یک پارچه، مسطح و مقاوم است که هیچ گونه ترکی نداشته باشد و کاملا خشک شده باشد. بهتر است از بتن سازه ای و اعمال ماله پروانه استفاده شود. برای بهبود چسبندگی کفپوش اپوکسی با بتن استفاده از لایه پرایمر الزامی است. لایه میانی برای ارتقا مقاومت مکانیکی طراحی شده است و ساختار اصلی کف سازی را تشکیل میدهد. لایه رویه تضمین کننده زیبایی کار می باشد. با اعمال لایه رویه کف سازی به روش اپوکسی کامل می شود و سطحی بدون درز، زیبا و یکنواخت را حاصل می کند. البته لایه رویی در کف سازی به روش اپوکسی علاوه بر زیبایی باید مقاومت سایشی و شیمیایی بسیار خوبی نیز داشته باشد. انعکاس زیبای نور در کف سازی اپوکسی با اعمال صحیح لایه رویه میسر می شود.

نحوه اجرای رنگ اپوکسی برای کف

نحوه اجرای رنگ اپوکسی برای کف نیز بسیار شبیه به اجرای کفپوش های اپوکسی است. رنگ اپوکسی برای کف ضخامت کمتری نسبت به کفپوش اپوکسی دارد. اصلاح بتن کف در اجرای رنگ اپوکسی اهمیت بیشتری پیدا می کند و بتن باید به دقت ساییده و صاف گردد. تمامی ترک های کف بتونی چه مویی و چه ضخیم تر باید کاملا اصلاح گردد. پس از اصلاح کف بتونی پرایمر مناسب با بتن و رنگ انتخاب شده اعمال میگردد. لایه رویی در اجرای رنگ اپوکسی کف به صورت پاششی با دستگاه ایرلس و یا غلطک به صورت پوست پرتقالی اعمال میگردد. به دلیل ضخامت کم رنگ اپوکسی اجرای رنگ اپوکسی کف به صورت خود تراز و ریزشی امکان پذیر نمی باشد. اجرای رنگ اپوکسی برای کف بسیار سریعتر از کفپوش های اپوکسی است زیرا لایه میانه حذف شده است و ضخامت کمتر رنگ اعمال شده سرعت خشک شدن را افزایش میدهد. بنابراین اجرای رنگ اپوکسی کف برای مکان هایی که فرصت کمی برای تعمیر دارند نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

مزایای کف سازی با اپوکسی چیست؟

مزایای کف سازی با اپوکسی را می توان اینگونه بر شمرد، تمیز شوندگی راحت، زیبایی، طول عمر زیاد، حفاظت از کف، مقاومت شیمیایی و بسیاری مزایای بیشتر. مزایای کف سازی با اپوکسی بر اساس نیاز های محل اعمال مهندسی میگردد. برای مثال با افزودن مواد آنتی باکتریال می توان میزان بهداشتی بودن کفپوش اپوکسی را ارتقا داد. کف سازی با اپوکسی در بیمارستان ها به دلیل قابلیت نظافت بیشتر مورد توجه قرار میگیرد و کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بودن این نوع کفسازی در بیمارستان ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. در محل هایی که مواد شیمیایی خورنده وجود دارد با تنظیم افزودنی های موجود در اپوکسی کف سازی بسیار مقاوم به مواد شیمیایی تقویت میگردد. بعضی از مزایای کف سازی با اپوکسی همیشه در تمامی انواع کف سازی با اپوکسی وجود دارد. مزایای همیشگی کف سازی با اپوکسی را می توان سطح بدون درز، سطح یکنواخت و صاف با قابلیت تمیز شوندگی راحت، اعمال سریع کفپوش می توان نام برد. از دیگر مزایای کف سازی با اپوکسی که در معمولا در فروشگاه ها و نمایشگاها ها مورد توجه قرار میگیرد می توان به اصلاح نور و باز تابش یکنواخت کفپوش اشاره کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *