کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

مزایای کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال امروزه کاربردهای گسترده ای در حوزه ساخت بیمارستان ها، درمانگاه ها، شرکت های دارو سازی، کلین روم ها،  کلینیک ها  و مطب های پزشکی پیدا کرده اند. کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال ، کفپوش های آنتی باکتریال آکریلیک و کفپوش های  آنتی باکتریال PVC به صورت گسترده در این حوزه مورد استفاده قرار میگیرند. کفپوش اپوکسی با توجه به اینکه دارای درز نمیباشند و به راحتی قابلیت تغییر فرمولاسیون را در پوشش های کف اعمال شده دارند، مورد توجه بسیار زیاد قرار میگیرند.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال با توجه به اینکه در چه محلی جهت پوشش کف مورد استفاده قرار میگیرند، میتوانند تاثیرات بسیار مثبت جهت جلوگیری از رشد و توزیع باکتری ها، قارچ ها و انواع دیگری از جانداران را داشته باشند. این کفپوش های آنتی باکتریال به راحتی قابل اجرا بوده و کلیه منافذ جهت تجمع و رشد میکروارگانیسم ها را محدود میکنند.

کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال به راحتی قابلیت شستشو داشته  و بدون اینکه تحت تاثیر عوامل میکروب زدا قرار گیرند پاک میشوند و امکان ترمیم نیز دارند. کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال به صورت کلی با ضخامت ۳ الی ۴ میلیمتر بر روی سطح بتن ماله پروانه خورده اجرا میگردند.

قیمت کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال با توجه به نوع کاربری مربوط در چند دهه گذشته کاربرد گسترده ای را در محیط های بهداشتی، بیمارستانی و درمانگاهی و اتاق های کلین روم پیدا کرده اند. کفپوش آنتی باکتریال ایستا پلیمر شریف بر اساس نوع کاربری از ترکیب رزین های توموست و افزودنی های آنتی باکتریال معدنی ساخته شده است.

این ترکیبات معدنی بر پایه اکسیدهای فلزی مس، زینک و سیلیس می باشند که در اسکیل نانومتری بوده و در پایه رزین ترکیب شده و به عنوان روکش بر روی سطح اعمال میگردند. پایه عمده کفپوش اپوکسی ضد باکتری و کفپوش پلی یورتان بوده و اخیرا پوشش های آکریلیک با مقاومت سایشی بسیار بالا وارد این عرصه گردیده اند.

کفپوش های آنتی باکتریال یا ضد عفونی کننده بر اساس محیط میتوانند قابل های دیگری همچون مقاومت شیمیایی بالا و مقاوت ضربه پویری بالا را نیز داشته باشند کفپوش های آنتی باکتریال امروزه به صورت گسترده در سالن های صنایع دارویی مورد کاربرد قرار میگیرند.

قیمت کفپوش های آنتی باکتریال بر اساس محیط مورد نظر ، متراژ پوشش، سطح و محیط مورد نظر جهت پوشش دارای قیمت های متغیری میباشند. قیمت کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال با توجه به پایه مورد استفاده از ۸۰ هزار تومان برای کفپوش آنتی باکتریال آغاز شده و تا ۱۷۰ هزارتومان بر متر مربع برای کفپوش های آکریلیک با ضخامت تقریبی ۳ میلیمتر افزایش قیمت دارند.

 

برخی از مزایای کفپوش آنتی باکتریال عبارتند از

 1. عدم امکان رشد و تکثیر حشرات، کپک‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها
 2. مقاومت در برابر موادی نظیر چربی، آب و …
 3. مقاومت در برابر خوردگی
 4. ضخامت بسیار کم در مقابل مقاومت بالا
 5. دارای رنگ بندی های متنوع و زیبایی طرحها
 6. یکدست بودن سطح و عدم وجود خلل و فرج
 7. امکان تمیز شدن و شستشوی بسیار راحت
 8. مقاومت بالا در برابر دمای زیاد
 9. ضد لغزش و مناسب برای محیط های مرطوب و خیس
 10. مقاومت در برابر ضربه
 11. مقاومت در برابر فشار
 12. مقاومت در برابر سایش
 13. انعطاف پذیر

 

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی

محیط بیمارستان ها و درمانگاه سرشار از میکرو اورگانسیم های مختلف می باشند.

یکی از دلایلی که به صورت پیوسته محیط های بیمارستانی شستشو و ضد عفونی میگردند،

جلوگیری از شیوع و تکثیر این میکرو ارگانسیم ها خطرناک می باشد.

سطح کف بیمارستان ها و درمانگاه یکی از مهمترین محل های تکثیر این میکرو ارگانیسم ها می باشد.

کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی سطح کف بیمارستان ها به صورت گسترده ای میتوانند تکثیر باکتری ها و ویروس ها را محدود نماید.

بر اساس آخرین استاندارهای بین المللی ساخت بیمارستان، کفپوش های آنتی باکتریال بیمارستانی برای کلیه بیمارستان ها و درمانگها الزامی می باشد.

کفپوش های آنتی باکتریال بیمارستانی از آن جایی که دارای درز نمیباشند تا حد زیادی از تجمع و تکثیر میکرو اورگانسیم ها جلوگیری می کنند.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی و کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال دارویی ، برپایه اپوکسی، پلی یورتان ، PVC و اکریلیک می باشند.

کفپوش های ترموست به صورت گسترده در محل بیمارستان می بایست اجرا گردند

این در حالیست که کفپوش آنتی باکتریال بر پایه PVC به صورت پیش ساخته بوده

و در محل بر روی سطح چسبانده شده و نقاط درز به صورت کانل با ترکیبات چسبنده خاص جوش میخوردند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *