پوشش فلوئور پلیمر

پوشش فلوئور پلیمر با بالاترین مقاومت

پوشش پلیمری ضدخوردگی فلوئور

پوشش فلوئور پلیمر یا پوشش فلورو پلیمر در میان پوشش های ترموپلاستیک مقاومت های خوردگی بیسار بالایی را برای سطوح ایجاد میکنند. PTFE ، PVDF ، ECTFE ، PFA ها دارای بالاترین مقاومت خوردگی در میان پوشش پلیمری میباشند که تا درجه حرارت های ۲۶۰ درجه سانتیگراد دمای کاربری دارند. پلی الفین ها مانند PE و PP نیز کاربرد گسترده ای در درجه حرارت های زیر ۱۰۰ درجه سانتیگراد دارند. این پوشش فلوئور پلیمر ها بیشتر در ساخت و یا پوشش حوضچه های اسید و وان های آبکاری کاربرد دارند. در میان ترموپلاستیک های کلیدینه شده نیز، CPVC کاربرد های گسترده ای در پوشش، لوله و اتصالات با شرایط عملکردی تا سقف ۱۲۰ درجه ساتیگراد را دارد. کمپانی ها جورج فیشر، آگرو و سیمونا از پرچمداران این حوزه می باشند.

محصول پیشنهادی: ماستیک پلی یورتان

ساختار پوشش فلوئور پلیمر

پوشش فلوئور پلیمر به دلیل وجود عنصر F در ساختار، بیشترین پایداری را در میان ترموپلاستیک ها دارند. پوشش های فلوئور پلیمر به صورت کلی به صورت پاششی و ورق یا تیوب قابلیت استفاده را دارند. پوشش پلیمری پاششی به صورت کلی بعد از اعمال درون کوره هایی ویژه با توجه به پروفیل دمایی خاص سینتر شده و پیوستگی مورد نظر را بر روی سطوح فراهم می آورند. PTFE یا تفلون از این سیستم پیروی میکند و میتواند درجه حرارت عملکردی بالا و مقاومت خوردگی بالایی را برای سطح حاصل کند. از آنجایی که بسیاری از سطوح قابلیت حرارت دهی یا سینترینگ را ندارند، پوشش فلوئور پلیمر با انعطاف پذیری و جوش پذیری به سبک پلی الفین ها توسط پرچمداران این حوزه (کشور آلمان) تولید و در دهه های ۶۰ و ۷۰ به صورت صنعتی وارد صنعت گردیدند. کفپوش اپوکسی از دیگر محصولات شرکت ایستا پلیمر شریف میباشد که برای اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

تولید پوشش فلورو پلیمر

این پوشش فلورو پلیمر به صورت ورق یا تیوب و در ضخامت های مختلف تولید شده و میتوانند به راحتی و با استفاده ا ز میلگردهای جوش همجنس خودشان و به کمک دستگاه جوش داده شوند. با توجه به اینکه چسباندن ورق های PVDFیا ورق های PFA یا ورق های ECTFE و غیره به سطوح زیر بسیار مهم می باشد، شرکت هایی مانند آگرو اتریش و سیمونای آلمان، اخیرا به ارائه ورق ها و تیوب ها با لوله هایی با سطح اصلاح شده یا الیاف دار شده کرده اند که در نهایت سبب سهولت چسبندگی بین سطح و فلئورو پلیمر ها را ایجاد میکنند. روش های دیگری همچون روش اتصال توسط پیچ  یا فیکس پینت از دیگر روش هایی است که برای چسباندن پوشش فلوئور پلیمر بر روی دیواره های ضخیم مخازن یا حوضچه های بتنی به کار برده میشود.

محصول مرتبط : کفپوش پلی یورتان

1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *