کفپوش داروسازی دارویی

کفپوش داروسازی و دارویی

کفپوش داروسازی

لزوم استفاده از کفپوش داروسازی و دارویی موضوعی است که امروزه بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. شرکت های تولید کننده دارو دارای استاندارد های خاصی می باشند. به دلیل اهمیت تمیز بودن اتاق های داروسازی برای تولید داروها، شرکت ایستا پلیمر شریف اقدام به تولید و ارائه کفپوش دارویی و داروسازی کرده است. یکی از مهمترین بخش های عمرانی شرکت های دارویی کف سالن ها تولیدی و آزمایشگاه های مربوط می باشند. کفپوش داروسازی و دارویی از جنس های متعددی میتواند تولید شود. کفپوش های مربوط میتواند از جنس اپوکسی، پلی یورتان یا آکریلیک میتواند باشد. کفپوش داروسازی و دارویی به صورت کلی میتوانند خواص آنتی باکتریال یا ضد میکروبی نیز داشته باشند مثل کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال که مقاله آن را پیش تر منتشر کرده ایم. کفپوش دارویی و داروسازی دارای خواص ضد خش پذیری میتوانند داشته باشند.

اجرای کفپوش داروسازی و دارویی

نحوه اجرای کفپوش دارویی و داروسازی بعد از فرایند آماده سازی بتن صورت میگیرد. آماده سازی سطح برای اعمال کفپوش دارویی و داروسازی بعد از ساب سطح صورت میگیرد. بعد از ساب سطح جهت اعمال کفپوش، پرایمر مربوط اعمال میشود. وظیفه پرایمر ایجاد چسبندگی ما بین پوشش دارویی و سطح بتن می باشد.
بعد از اعمال پرایمر بر روی سطح، لایه زیرین کفپوش داروسازی و دارویی اعمال میشود. لایه های میانی در دو لایه بر روی پرایمر اعمال میشود.  بعد از اعمال لایه های میانی ، لایه نهایی کفپوش داروسازی و دارویی اعمال میشود. بسته به نیاز مشتری، پوشش داروسازی و دارویی میتواند به صورت سلف لول و یا پوست پرتقالی اعمال شود.
پوشش داروسازی و دارویی میتواند از جنس اپوکسی یا پلی یورتان و یا آکریلیک باشد. بسته به نیاز مشتری و مدت زمان مد نظر جهت بهره برداری از کفپوش، یکی از پوشش های فوق انتخاب میگردد. کفپوش های آکریلیک دارلی سختی بالا و مقاومت خش پذیری بالایی می باشند.
محصول پیشنهادی: کفپوش کلین روم
محصول پیشنهادی: کفپوش اپوکسی

اهمیت استفاده از کفپوش مناسب در صنایع داروسازی

کفپوش در صنایع دارویی به دلیل حفظ بهداشت محیط یک امر ضروری به حساب می آید. در ادامه برای آشنایی شما توضیحاتی پیرامون کفپوش در صنایع دارویی و همچنین ایجاد یک محیط بهداشتی ارائه می دهیم.

در صنعت داروسازی یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت شود توجه به بهداشت می باشد.

وزارت بهداشت به تمام داروسازی ها دستورالعمل صادر کرده که باید سالن و ها و انبار داروخانه ها دارای کفپوش باشند و هیچ گونه درزی در کفپوش ها وجود نداشته باشد،زیرا ممکن است محل تجمع قارچ ها و میکروب ها شود.

کفپوش داروسازی

کفپوش داروسازی

به همین منظور است که استفاده از کفپوش در صنایع دارویی یک روش مناسب برای کف سازی سالن ها به شمار می آید.

سالن های داروسازی به دلیل تردد زیاد در طول شبانه روز و به دلیل حساسیت بالایی که این فضا دارد نیازمند طراحی خاص در زمینه کفپوش های مناسب برای این فضا می باشد. شرکت های داروسازی  نیازمند کفپوش های مناسبی می باشند که بر روی کف ها قرار بگیرند و تضمین کننده ایمنی و بهداشت محیط کاری فضا باشند.

قطعا یکی از مسائل اساسی  که لازم است در خصوص کفپوش در صنایع دارویی اعمال شود و توجه به آن ضروری می باشد،استاندارد بودن کفپوش ها از لحاظ بهداشتی است.
در واقع در صنعت داروسازی،و مراکز تولیدی بازرسی و بازبینی به طور مکرر انجام می گیرد.
پس نیاز است امکانات بهداشتی و درمانی نیز به طور مداوم تحت نظارت باشند. به همین منظور بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی نیازمند تمیز کردن به صورت مداوم دارند.

ضرورت ایجاب می کند برای محیط داروسازی از کفپوشهایی استفاده کنند که نسبت محصولات پاک کننده آسیب پذیری نداشته باشد.

حساسیت بالای اجرای صحیح  کفپوش

همانطور که اشاره شد اجرای کفپوش در صنایع دارویی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است. و نیازمند این می باشد که شما حتما قبل از اقدام به انجام چنین پروژه ای از مشاوره تیم متخصص بهره مند شوید تا با مشکل روبرو نشوید.

در واقع بررسی کردن محیط قبل از اجرای کفپوش از عواملی می باشد که باید به آن توجه نمود. قبل از اجرای کفپوش باید تمرکز کافی وجود داشته باشد که هیچ گونه درزی در کفپوش ها ایجاد نشود. برای اطمینان از این مورد بعد از نصب باید متخصصان این مورد را چک کنند تا به اطمینان برسند.

توجه به استاندارهای بهداشتی از دیگر ویژگی های مهم کفپوش در صنایع دارویی می باشد. محیط داروسازی برای کارکنان باید یک محیط ایمن و شرایط کاملا استاندارد برای تهیه دارو باشد تا افراد با خیال راحت به فعالیت های خود ادامه دهند.

کفپوش در صنایع دارویی چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

۱٫ سهولت در پاکیزگی سطح کفپوش.
۲٫ دارا بودن خاصیت آنتی باکتریال.
۳٫ داشتن پوشش یکپارچه و بدون درز.
۴٫ مقاومت بالایی که پوشش نهایی باید در جذب مواد داروسازی داشته باشد.
۵٫ مقاوم بلایی که باید در برابر پارگی داشته باشد.
۶٫ مقاوم در برابر مواد ضد عفونی کننده و همچنین مواد شوینده و شیمیایی
۷٫ ضد لغزندگی.
۸٫مقاومت بالا در برابر جذب نکردن میکروب و هر گونه آلودگی در محیط.
۹٫داشتن طول عمر بالا و مقاوم در برابر ضربه دیدن و سقوط تجهیزات پزشکی.
۱۰٫ مانع از نفوذ هرگونه مواد مایع از جمله آب، روغن و سایر محلول های دارویی به خود.

۱۱٫ دارای بافتی سبک کم حجم.
۱۲٫ داشتن طیف رنگی وسیع
۱۳٫ مقاومت در برابر هرگونه سایش.
۱۴٫ مقاومت دربرابر هرگونه خط و خش.
۱۵٫ سهولت در شستشو تمیز کردن کفپوش.

بنابر ویژگی هایی که ذکر شد شما می توانید از کفپوش های مناسب برای سالن های تولید دارو تهیه کنید. و محیطی به دور از هر گونه آلودگی برای انجام فراید تولید دارو داشته باشید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *